رشد چشمگیر صنعتی سازی مدارس گیلان

[ad_1]

ایسنا/گیلان مدیرکل نوسازی مدارس گیلان گفت: از سال ۹۶ صنعتی سازی مدارس استان گیلان رشد چشمگیری داشته و تاکنون ۷۷ پروژه با ۱۳۵ کلاس درس در مناطق ییلاقی و صعب العبور بازی سازی و احداث شده است.

علی دقیق در جلسه ای که از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران کل نوسازی مدارس کشور برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۹۷ اعتبارت ملی، ۵۵۶ میلیارد ریال بوده که در سال ۹۸ این رقم به ۱۰۲ میلیارد ریال افزایش داشته و این افزایش چشمگیر اعتبارات باعث رشد۹۲ درصدی تحویل پروژه ها نسبت به سال ۹۷ شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه ۲۶ پروژه با ۱۳۰کلاس درس در سال ۹۷ با زیربنای بالغ بر ۱۳۸۶۵ مترمربع تحویل داده شد، افزود: در سال ۹۸ اداره کل نوسازی مدارس توانست ۵۰ پروژه را در قالب ۱۷۲ کلاس درس با زیربنای بالغ بر ۱۸۵۲۲ احداث و تحویل نماید.

وی در خصوص برنامه ریزی ها برای سال جدید، گفت: با استمداد از درگاه با عظمت الهی و با اهتمام ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور و تلاش همکاران، پیش بینی می شود در سال ۹۹ در میزان و تعداد کلاس ها ۲۳ درصد و  در مساحت پروژه ها ۶۴ درصد رشد داشته باشیم.

دقیق با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های مهم ما در نوسازی مدارس جذب مشارکت‌های خیرین است، تصریح کرد: در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشد ۳۳ درصدی تعهدات خیرین محترم را داشتیم و پیش بینی می شود در سال جاری رشد۴۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ داشته باشیم.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان ادامه داد: در حال حاضر ۴۶ پروژه با ۱۸۹ کلاس با زیربنای بالغ بر ۲۲۲۷۴ مترمربع با مشارکت خیرین در حال انجام می باشد که جا دارد از زحمات خیرین ارجمند صمیمانه تقدیر و تجلیل شود.

دقیق با اشاره به ضرورت استانداردسازی سیستم های گرمایشی در مدارس و با بیان اینکه در سال ۹۸ توانستیم ۱۶۶ پروژه با ۵۰۶ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۹۶ میلیارد ریال را استانداردسازی گرمایشی نماییم، تصریح کرد: به حول قوه الهی در سال جدید با برنامه ریزی انجام شده بنا داریم ۱۲۵پروژه مناطق گازرسانی نشده و ۶۴مدرسه دارای بخاری های غیر استاندارد گازی را جمع آوری و استاندارد سازی نماییم.

وی افزود: تمام تلاش ما بر این است تا تمامی مدارس در سطح استان از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به ضرورت بهره گیری از فناوری های نوین ساختمانی، تصریح کرد: صنعتی سازی مدارس در راستای برچیدن مدارس چوبی، گلی و سنگی اقدامی مهم و گامی موثر در تسریع روند توسعه فضاهای آموزشی در مناطق خاص و صعب العبور است.

وی بیان کرد: از سال ۹۶ صنعتی سازی مدارس استان گیلان رشد چشمگیری داشته و تاکنون ۷۷ پروژه با ۱۳۵ کلاس درس در مناطق ییلاقی و صعب العبور بازسازی و احداث شده است.

دقیق با اشاره به احداث مجتمع فرهنگی حضرت آیت اله بهجت فومنی در شهر فومن، گفت: با عنایت خدواند متعال فاز اول این پروژه با ۱۰کلاس درس در مهر ماه جاری افتتاح به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.