[ad_1]

رژیم صهیونیستی پرتاب ماهواره نظامی ایران به فضا را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اورشلیم پست، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در اظهاراتی پرتاب ماهواره نظامی نور به فضا را محکوم و در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدام امروز ایران در پرتاب ماهواره یه فضا تنها نمای خارجی توسعه‌ی مداوم تکنولوژی موشک‌های پیشرفته ایران است.

در ادامه این بیانیه از “موشک‌های بالیستیک بین‌قاره‌ای” و “موشک‌هایی که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارند” به عنوان موشک‌های پیشرفته ایران یاد شده است.

در ادامه بیانیه آمده است: پرتاب امروز مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و تعدات پیشین ایران به جامعه بین‌المللی است.

وزارت خارجه این رژیم در اظهاراتی مداخله‌جویانه افزود: نظام ایران به جای مقابله با ویروس کرونا که بر زندگی ده‌ها هزار شهروند ایرانی تاثیر گذاشته، همچنان تمرکز خود را بر روی پرخاشگری‌های نظامی نگه داشته است.

در انتها این وزارت‌خانه افزود: اسرائیل از جامعه بین‌المللی می‌خواهد تا پرتاب اخیر را محکوم‌ و تحریم‌های بیشتری را علیه نظام ایران وضع کنند تا این کشور به اقدامات خطرناک خود ادامه ندهد.

به گزارش ایسنا، ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره‌بر ۲ مرحله ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهاررشنبه در کنفرانسی خبری در واکنش به پرتاب موفیقت‌آمیز ماهواره نظامی به مدار گفت: از نظر من ایران باید برای این کارش پاسخگو باشد. ارگانی که از نظر آمریکا تروریستی محسوب می‌شد اقدام به پرتاب ماهواره به فضا کرده است.

همچنین رابرت لودویگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص پرتاب ماهواره نظامی ایران به فضا با اشاره به اینکه ایالات متحده برنامه‌های ایران را تحت نظر دارد، گفت: با وجود اینکه تهران هنوز موشک‌های بالستیک بین‌ قاره‌ای ندارد اما تمایلش برای داشتن موازنه‌ای استراتژیک در برابر آمریکا ممکن است منجر به آغاز تولید موشک‌های بالستیک بین‌ قاره‌ای شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.