زمان نتیجه نهایی کاشت مو برخلاف تصور برخی از افراد دوره ای طولانی است. زیرا کاشت مو علاوه بر اینکه نوعی روش زیباسازی به شمار می رود؛ پروسه ای درمانی نیز است که به واسطه آن فولیکول های آسیب دیده موی سر، مجددا رشد خواهند کرد.

افراد متقاضی کاشت مو باید در ابتدا کلیه اطلاعات لازم در مورد این روش و زمان نتیجه نهایی آن را به دست آورند تا انتظار بیهوده از روند رشد موها نداشته باشند. در هر ماه رشد موها متفاوت است و نتیجه نهایی تا یک سال بعد از کاشت مو مشاهده می شود.

بازسازی فولیکول های آسیب دیده در این روش درمانی سبب طولانی شدن دوره درمان شده استv. همچنین برخی از عوامل دیگر نیز در روند رشد موها و نتیجه نهایی کاشت مو تاثیر می گذارد. این مقاله نکات مفیدی را در خصوص زمان نتیجه کاشت مو در اختیار متقاضیان این روش قرار می دهد.

نتیجه بعد از کاشت مو در هر ماه چگونه است؟

قطعا اطلاع از نتیجه هر عمل زیبایی مهمترین نکته ای است که متقاضیان باید بدانند. زیرا صرف هزینه های گزاف و دوران نقاهت بعد از عمل باید برای آنان نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد. از این رو اولین سوال بعد از انجام این روش در مورد زمان نتیجه نهایی کاشت مو است. خوشبختانه به دلیل وجود روش های جدید کاشت مو نگرانی ها در مورد نتیجه این عمل زیبایی تا حدود زیادی از بین رفته است. جهت اطلاع از روند رشد موها در ادامه توضیحات جامع تری ارائه می کنیم.

نتیجه کاشت مو بعد از یک ماه

انجام مراقبت های بهداشتی و درمانی در هفته اول بعد از کاشت مو بسیار حائز اهمیت است. زیرا در این مدت پوست سر دچار التهاب است و عدم رعایت نکات بهداشتی سبب ایجاد عفونت در پوست سر می شود. در صورتی که در این دوره قرص های ضد التهاب و آنتی بیوتیک ها مصرف نشود؛ امکان تغییر در زمان نتیجه نهایی کاشت مو وجود دارد.

از این رو انجام مراقبت ها در هفته اول و دوم از اهمیت فراوانی برخوردار است. برخی از موهای کاشته شده بعد از سه هفته از کاشت مو دچار ریزش می شوند. این امر فرآیندی طبیعی است. زیرا فولیکول های مو وارد مرحله ای به نام فاز شوک می شوند. لازم به ذکر است که فولیکول های مو در زیر پوست سر باقی می مانند و تنها ریزش در ساقه ها اتفاق خواهد افتاد.

همانطور که می دانیم فولیکول ها ریشه مو به شمار می روند که سبب رشد مجدد موها می شوند. از این رو بعد از ریزش موهای کاشته شده، فولیکول ها ایمن باقی می مانند.

نتیجه کاشت مو بعد از دو ماه

بعد از ریزش موها از هفته سوم کاشت مو، نگرانی ها در مورد زمان نتیجه نهایی کاشت مو آغاز خواهد شد. زیرا افراد اطلاعی از روند رشد مجدد موها ندارند و تصور می کنند که این امر غیر طبیعی است. در ماه دوم فولیکول های مو در حالت استراحت به سر می برند تا تقویت شوند. از این رو در این دوره رعایت رژیم غذایی و مصرف مواد مغذی در رشد موها تاثیر به سزایی دارد.

ریزش موها تا ماه دوم و سوم بعد از کاشت مو ادامه دارد. در این مدت زمان کل موهای کاشته شده یا تعداد زیادی از آنها دچار ریزش می شوند. نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه به طور کامل مشخص نمی شود. زیرا موها در این مدت زمان رشد کمی دارند و از ضخامت مناسبی برخوردار نیستند. از این رو افراد شاهد رویش موها به صورت کرک هستند. این پروسه تا ماه چهارم ادامه دارد و ممکن است رشد مو در همه جای سر یکسان نباشد.

 

نتیجه کاشت مو بعد از ۴ ماه

رویش مجدد موها و رشد آنها در ماه چهارم وارد مرحله جدیدی می شود. زیرا در این دوره موها از حالت کرکی به ضخامت بیشتری می رسند. زمان نتیجه نهایی کاشت مو در ماه چهارم هنوز هم مشخص نیست و باید رشد موها پروسه ای طولانی تر را طی کند. زیرا در این دوره فولیکول های مو به تازگی رشد خود را شروع کرده اند. در صورتی که افراد کاشت مو را در کلینیک رویان سلامت انجام دهند؛ از زمان نتیجه نهایی کاشت مو مطمئن خواهند شد.

نتیجه کاشت مو بعد از پنج ماه تا هفت ماه

بعد از گذشت 5 ماه از کاشت مو مشخص می شود که چه میزان موهای کاشته شده نتیجه ای موفقیت آمیز داشته است. زیرا در این مدت زمان موهایی که درست کاشته شده اند؛ رشد قابل قبولی دارند. نتیجه کاشت مو بعد از شش ماه به ثبات بیشتری می رسد. در ماه ششم موها حدود 5 الی 7 سانتی متر رشد می کنند. این پروسه تا ماه هفتم بعد از کاشت مو ادامه دارد.

نتیجه کاشت مو بعد از ده ماه

در ماه دهم رشد موها به ثبات می رسد و مانند روزهای قبل از ریزش خواهد شد. در این ماه ضخامت مو به درجه ای رسیده است که دیگر دچار ریزش نشود. همچنین تراکم موها به گونه ای است که نتیجه نهایی کاشت مو قابل رویت خواهد بود.

درصد زیادی از فولیکول های مو تا ماه دهم رشد خواهند کرد و امکان کوتاه کردن مو وجود دارد. در صورتی که برخی از فولیکول ها در ماه دهم رشد چندانی نداشته باشند؛ بعد از گذشت چند ماه رشد خود را آغاز می کنند. از این رو زمان نتیجه نهایی کاشت مو هنوز به طور کامل قابل مشاهده نخواهد بود.

 

نتیجه کاشت مو بعد از یک سال

زمان نتیجه نهایی کاشت مو بعد از یکسال است. در این مدت کل موهای ریخته شده رشد می کنند و به ضخامت و تراکم مورد نظر متقاضی می رسند. بعد از این دوره رشد موها روند طبیعی خود را طی خواهد کرد و امکان ریزش مجدد آنها از بین می رود. زیرا موهای پیوندی بسیار مقاوم تر از موهای قبل از ریزش فرد هستند. از این رو ریزش طبیعی در آنها بسیار کمتر است.

انتظار افراد از نتیجه نهایی کاشت مو چیست؟

نتیجه کاشت مو بعد از چند ماه قابل مشاهده است. از این رو انتظار مشاهده نتیجه زودهنگام از این روش را باید کنار گذاشت. زیرا پروسه رشد مجدد موها مراحل متفاوتی دارد که به آهستگی طی می شود. بدون شک همه افرادی که کاشت مو را انجام می دهند؛ به دنبال نتیجه ای دائمی و مطمئن هستند تا موهایی پرپشت و ضخیم داشته باشند. از این رو هر گونه ریزش در موهای کاشته شده آنها را نگران می کند.

به همین دلیل مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی مانند کلینیک رویان سلامت باید ابتدا در مورد تمامی روش های کاشت مو و نتیجه ای که به همراه دارند؛ اطلاعات کسب کنند. زمان نتیجه نهایی کاشت مو در برخی از روش های نوین کاشت مو در این کلینیک کوتاه تر است. با این حال انتظار افراد باید از نتیجه کاشت مو معقولانه باشد.

آیا امکان نتیجه نگرفتن کاشت مو وجود دارد؟

کاشت مو عملی است که باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود. از این رو انتخاب بهترین پزشک در زمان نتیجه نهایی کاشت مو تاثیر فراوانی دارد. از این رو اگر پروسه کاشت مو با علم و تخصص بالایی انجام نشود؛ امکان نتیجه نگرفتن از آن وجود دارد. عوامل دیگری نیز در نتیجه کاشت تاثیر می گذارند که در ادامه این مقاله به آنها اشاره می کنیم.

  • نوع پوست و میزان کلاژن سازی آن
  • بیماری های پوستی و التهابی
  • تغییرات هورمونی
  • تغییرات ژنتیکی
  • عدم رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو
  • عدم مصرف داروهای آنتی بیوتیک بعد از پیوند مو
  • خواب نامناسب
  • تغذیه ناسالم

 

نتیجه گیری

زمان نتیجه نهایی کاشت مو دوره ای طولانی است که این امر متقاضیان را نگران می کند. زیرا در این مدت موهای کاشته شده می ریزند تا فولیکول های مو وارد مرحله استراحت شوند. در واقع رشد مجدد موها پروسه ای چند مرحله ای دارد که باید طی شود تا نتیجه آن قابل مشاهده باشد.

در ماه اول، مراقبت از موها اهمیت بالایی دارد. زیرا ریشه موها باید در این مدت تقویت شود تا موهایی ضخیم و قوی رشد کنند. در ماه های دوم تا چهارم ریزش موهای کاشته شده اتفاق می افتد. از ماه چهارم تا دهم رشد موها ادامه دارد و بعد از گذشت یک سال کل موها رشد می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

سوالات متداول

در رابطه با زمان دقیق کاشت مو سوالات بسیاری مطرح می شود که در ادامه به چند مورد از آنها پاسخ می دهیم.

آیا بعد از کاشت مو به ترمیم نیاز است؟

خیر. کاشت مو روشی درمانی است که نتیجه ای دائمی دارد. از این رو بعد از کاشت، موها رشد طبیعی خود را آغاز می کنند. بنابراین بعد از پیوند، نیازی به ترمیم موها نیست.

رشد موها بعد از کاشت مو چگونه است؟

موهای کاشته شده بعد از گذشت سه هفته شروع به ریزش می کنند. این ریزش ها ممکن است چند هفته به طول بیانجامد. بعد از آن رشد موها آغاز می شود. در ماه سوم الی چهارم موهای طبیعی فرد شروع به رشد می کنند. رشد کامل موها تا یک سال به طول می انجامد.

نتیجه نهایی چند وقت بعد از کاشت مو قابل مشاهده است؟

مشاهده نتیجه نهایی کاشت مو به 12 ماه زمان نیاز دارد. این مدت برای هر فرد متفاوت است و گاهی به 9 ماه نیز کاهش پیدا کند.

آیا بعد از کاشت مو امکان ریزش موها وجود دارد؟

ریزش موها امری طبیعی است و روزانه ریزش 100 تار مو مشکلی را ایجاد نمی کند. با این حال به دلیل مقاومت بالاتر موهای کاشته شده، امکان ریزش مجدد آنها بسیار کم است.

موفقیت در نتیجه نهایی کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

نتیجه نهایی کاشت مو به نوع طاسی، میزان موهای پیوند شونده، ضخامت موهای پیوندی، تخصص پزشک، محیط بهداشتی کلینیک و مراقبت های بعد از کاشت مو بستگی دارد.