سرویس اطلاعاتی فرانسه با اتهامات ترامپ درباره منشا کرونا مخالف است

[ad_1]

در حالیکه دونالد ترامپ ادعا می‌کند که پکن مسئول شیوع کروناویروس به دلیل نشت این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان است، چندین منبع در سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه نتیجه‌گیری‌های دیگری ارائه داده‌اند که با ادعاهای رئیس جمهوری آمریکا مطابقت ندارد.

به گزارش ایسنا، هفته‌نامه فرانسوی “والور اکتوئل” چندین هفته است که بررسی‌هایی درباره منشا کروناویروس انجام می‌دهد و از 23 تا 29 آوریل با افراد زیادی در سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه مصاحبه کرده است.

به گفته این هفته‌نامه سرویس‌های اطلاعاتی و گروه‌های ضدجاسوسی‌ و متخصص در زمینه سلاح‌های شیمیایی از ابتدای شیوع ویروس سریعا وارد عمل شدند تا به این مسئله رسیدگی کنند. نتیجه‌گیری‌های به‌دست آمده توسط این سرویس‌ها با ادعاهای دونالد ترامپ درباره آزمایشگاه شهر ووهان مطابقت ندارند.

یکی از این متخصصین تاکید کرد، مطمئن هستند که نشتی از آزمایشگاه پی4 وجود نداشته است.

به گفته فرد دیگری، آنها توانستند خیلی زودهنگام دهها گونه از ویروس را به‌دست بیاورند و آنها را توسط دانشمندان تجزیه و تحلیل کنند. وی همچنین خاطر نشان کرد، تمام گونه‌های مورد بررسی نشان می دهد که آنها توسط انسان اصلاح نشده‌اند. این گونه کاملا حیوانی است، بدون آنکه کسی دقیقاً بداند چرا، به انسان منتقل شده است. از دستکاری نادرست یا نشتی ناشی نمی شود.

مأمورین اطلاعاتی در پاسخ به این مجله گفتند که مقامات فرانسوی چندین هفته است که متقاعد شده‌اند که ویروس نه نتیجه دستکاری، نه نشت و نه حتی عمل داوطلبانه است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.