سفر یک روزه رییس ستاد اجدایی فرمان امام (ره)به گیلان

[ad_1]

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در جریان سفر یک روزه خود به استان گیلان چندین طرح عمرانی و دارویی را افتتاح کرد .

به گزارش ایسنا، با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ارسلان زارع استاندار گیلان ، فرماندار و سایر مقامات استانی و محلی ، طرح توسعه شرکت تولید کنسانتره و رب گلدشت افشره در رحیم‌آباد رودسر و با سرمایه‌گذاری ۱۰میلیاردت۰ومانی ستاد اجرایی افتتاح شد.

محمد مخبر در حاشیه بازدید از این کارخانه و بازدید از نمایشگاه مشاغل اشتغال‌محور بنیاد برکت گفت: در استان گیلان محصولات کشاورزی بسیار با کیفیتی کشت شده که باید از این محصولات حمایت و به برندسازی آنان کمک کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اذعان به اینکه صنایع دستی یکی از مهمترین محصولات تولید شده در روستاهای گیلان است، تصریح کرد: محصولات صنایع دستی تولید شده در استان گیلان یک برند کشوری بوده و از این ویژگی و برند باید نهایت بهره را برد زیرا کمک به اشتغال روستایی از طریق پرداخت تسهیلات مانع از مهاجرت مردم از روستا به شهر میشود.

وی افزود: مهمترین برنامه ستاد اجرایی فرمان امام برای امسال، ایجاد  ۳۰۰ هزار شغل در کشور است که ۲۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت و مابقی توسط شرکت های دانش بنیان ایجاد میشود.

مخبر خاطرنشان کرد: عصرامروز تفاهمنامه‌ای با استانداری گیلان امضا خواهیم کرد که براساس آن ۶۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد.

گفتنی است شرکت گلدشت در زمینه تولید و فرآوری کنسانتره مرکبات ( پرتقال ، لیموترش ، گریپ فروت ، نارنگی ) ، پرک پرتقال ، پرک نارنگی ، روغن پوست پرتقال ، پوره سیب ، پوره کیوی ، پوره هلو و رب گوجه فرنگی به صورت فله ای فعالیت میکند که طرح توسعه این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی امروز به بهره برداری رسید و برای ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.

همچنین در بخش دیگری از این سفر استانی، با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ‌، استاندار گیلان و امام جمعه کوچصفهان، مدرسه ۱۲ کلاسه برکت شهید باهنر در روستای لاله‌دشت کوچصفهان با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و با ظرفیت ۱۸۳ دانش آموز افتتاح و به بهره‌برداری رسید. با دستور محمد مخبر، بطور همزمان ۵۱ پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت نیز افتتاح و توزیع ۱۵۰ سری جهیزیه، ۳۰هزار اقلام بهداشتی و ۱۱ هزار بسته نوشته افزار در مناطق محروم استان توسط بنیاد احسان آغاز شد. 

خبر خوش برای تولید انسولین

برای محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ظهر امروز همچنین  با حضور در مجموعه سبحان آنکولوژی و سبحان دارو ، ضمن بازدید از خط تولید داروی ضدکرونایی رمدسیویر ، از ۲۶ داروی جدید این مجموعه‌های وابسته به ستاد رونمایی کرد.

وی در حاشیه این مراسم از تولید یک داروی کمیاب در کشور توسط ستاد خبر داد و افزود: باتوجه به تحریمهای ظالمانه ، تا سال آینده خط تولید “انسولین” ایرانی را در مجموعه دارویی ستاد راه‌اندازی میکنیم.

وی افزود: امروز از ۲۶ داروی جدید رونمایی کردیم که اغلب در حوزه درمان سرطان هستند.

وی با اشاره به نقش ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه تامین دارو در کشور گفت: ستاد اجرایی در نقاطی که استکبار قصد ضربه زدن به نظام را دارد وارد شده که این مسئله استکبار را کلافه کرده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام سبحان آنکولوژی را قرارگاه ساخت دارو در کشور معرفی کرد و گفت: سبحان آنکولوژی جزو قرارگاه‌های مهم در مقابله با تحریم دارویی آمریکاست و کارهای غیر قابل تصوری در این شرکت رخ داده که اوج آن ساخت دارو ضدکرونایی رمدسیویر بوده است.

مخبر با اشاره‌ به طی‌شدن هفت مسیر برای ساخت واکسن کرونا توسط محققان ستاد اجرایی فرمان امام افزود: ساخت واکسن کرونا در ستاد اجرایی در حال پیش‌روی است که ۶ مسیر آن در دنیا هم وجود دارد ولی یک مسیر مخصوص جمهوری اسلامی ایران و مسیر انحصاری است.

وی افزود: 6 سال است در ستاد اجرایی فرمان امام یک ریال به قیمت داروهای تولیدی‌مان اضافه نکردیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.