سناریوهای تعیین قهرمان لیگ برتر فوتسال

[ad_1]

در شرایطی که به دلیل بیماری کرونا هنوز فینال لیگ برتر فوتسال برگزار نشده، سازمان لیگ فوتسال چند سناریو برای تعیین قهرمان پیش رو دارد.

به گزارش ایسنا، با برنامه‌ریزی قبلی قرار بود فینال لیگ برتر فوتسال اواخر اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار شده و چهره قهرمان لیگ ۹۸ مشخص شود اما پس از صعود مس سونگون و گیتی پسند اصفهان به فینال لیگ برتر فوتسال با گسترش بیماری کرونا برگزاری این بازی نیز به تعویق افتاد و هنوز زمان برگزاری آن مشخص نیست.

این در حالی است که سازمان لیگ باید در مورد شروع فصل آینده نیز برنامه‌ریزی کند چرا که با توجه به در پیش بودن مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، جام باشگاه‌های آسیا و شاید جام جهانی استارت دیرهنگام فصل آینده ریسک بزرگی خواهد بود. در این میان سازمان لیگ به دنبال زمان مناسبی برای برگزاری بازی فینال است و چند سناریو پیش روی سازمان لیگ فوتسال است تا پرونده بازی‌ها را با برگزاری بازی فینال ببندد.

اول این که بازی فینال را پس از دستور ستاد مقابله با کرونا به شیوه قبلی اما بدون تماشاگر برگزار کند یعنی یک بازی در اصفهان و یک بازی در تبریز اما بدون تماشاگر تا تکلیف قهرمان مشخص شود. سناریوی دیگر برگزاری یک بازی بدون تماشاگر در یک زمین بی‌طرف است که پس از موافقت ستاد مقابله با کرونا در اولین فرصت این بازی با توافق دو تیم فینالیست در شهری بی‌طرف برگزار شود. سناریوی دیگری هم هست که برگزاری این بازی به پیش از شروع فصل آینده موکول شود. این پیشنهاد را حمید بی‌غم، سرمربی گیتی پسند هم داده بود. حالا یا در یک بازی در زمین بی طرف یا دو بازی رفت و برگشت قهرمان فصل کنونی را پیش از فصل جدید البته با حضور تماشاگر مشخص کند.

البته ایراد این شیوه این است که احتمالا بازیکنان دو تیم تغییر کنند و تیم‌ها ناچار باشند با مهره‌های جدید فینال را برگزار کنند. در هر صورت سازمان لیگ هم مترصد اولین دستور ستاد مقابله با کرونا است تا در مورد برگزاری فینال لیگ برتر تصمیم گیری کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.