سیسی برای اولین بار با ماسک دیده شد/ تعلیق فعالیت‌های جمعی در مصر طی رمضان

[ad_1]

رئیس‌جمهوری مصر حین بازدید از کادر نیروهای مسلح این کشور که به مردم و مسئولان برای مقابله با کرونا کمک می‌کنند، برای اولین بار از ماسک استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی‌الیوم، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در جریان بازدید از نیروهای مسلح، از آن‌ها و کادر پزشکی به خاطر مقابله با کرونا قدردانی کرد.

سیسی حین این بازدید برای اولین بار ماسک زده بود.

رئیس‌جمهوری مصر گفت: شهروندان باید به تدابیر اتخاذ شده پایبند باشند. در حال حاضر شرایط تحت کنترل است. به رغم تلاش‌هایی که صورت گرفته، برخی هنوز شک دارند اما دولت قادر به مقابله با کرونا است. ما هیچ گاه وعده‌ای نداده‌ایم؛ جز این که به آن عمل کرده‌ایم. ما به طور کامل کشور را تعطیل نمی‌کنیم چون این کار خطرناک است و میلیون‌ها نفر از کار می‌افتند.

وی افزود: تعداد کارمندان در ادارات دولتی را کاهش دادیم و دانشگاه‌ها و مدارس را تعطیل کردیم. ما به آینده فرزندانمان توجه داریم. از چه می‌ترسید؟ ما برای سه ماه ذخیره داریم و مشکلی وجود ندارد.

در همین راستا، وزارت اوقاف مصر از تعلیق تمامی فعالیت‌های جمعی در ماه رمضان به خاطر ممانعت از شیوع کرونا خبر داد.

این وزارتخانه اعلام کرد، هرگونه افطار دسته‌جمعی در این وزارتخانه یا هیأت اوقاف یا تمامی طرف‌های وابسته به این وزارتخانه ممنوع است. همچنین هرگونه گردهمایی در این ماه ممنوع است و امکان باز کردن مساجد وجود ندارد؛ مگر این که دیگر مورد مثبتی از ابتلا به کرونا گزارش نشود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.