غربالگری بیش از ۳۴۴ هزار نفر در ورودی‌های استان کرمان

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به استقرار ۱۷ پایگاه غربالگری و تب سنجی در سراسر استان گفت: نیروهای داوطلب این جمعیت در طی یک ماه گذشته، بیش از ۳۴۴ هزار نفر را تب سنجی و غربالگری کردند.

رضا فلاح در جمع خبرنگاران گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی استان، نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر در ۱۷ نقطه از ورودی های استان در طی یک ماه گذشته تا کنون ۳۴۴ هزار و ۶۵۱ نفر را در پایگاه‌های سلامت، تب سنجی و غربالگری کردند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۸۰ نفر دارای علامت (تب) در این پایگاه ها شناسایی شدند، افزود: جمعیت هلال احمر در طی یک ماه گذشته به بیش از ۲۰ هزار نفر خدمات بهداشتی و ۲۴ هزار نفر را نیز با اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح استان آشنا ساختند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۶۱۹ خانوار نیازمند از طرح هاتفان امید بهره‌مند شده است، خاطرنشان کرد: ۹۲۰۰ عدد ماسک، ۳۰۰۰ جفت دستکش و بیش از ۱۲۰۰ مواد ضدعفونی کننده و شوینده نیز توسط جمعیت هلال احمر در بین عموم توزیع شده است.

رضا فلاح در پایان تصریح کرد: در اجرای طرح غربالگری و پایش تا کنون ۲ هزار ۲۰۰ پرسنل و نیروی داوطلب با جمعیت هلال‌احمر استان کرمان همکاری کردند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.