غربالگری مراکز بهزیستی به‌ صورت روزانه

[ad_1]

ایسنا/زنجان مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: همه مراکز بهزیستی به‌صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با ضدعفونی مراکر اقامتی بهزیستی، اظهار کرد: همه مراکز اقامتی و کاهش آسیب به‌صورت روزانه توسط پرسنل مراکز ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه اقلام بهداشتی مانند ماسک، گان و شیلد برای استفاده کارکنان در مراکز کاهش آسیب برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا توزیع شده‌ است، توزیع پک بهداشتی، پک کاهش آسیب، آموزش‌های پیشگیری از ایدز، ویروس کرونا و رعایت موارد بهداشتی و انجام تست اچ.آی.وی برای مددجویان داخل و خارج مرکز، به‌صورت مستمر توسط تیم‌های سیار مرکز کاهش آسیب انجام می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: مراکز اقامتی، مرکز کاهش آسیب، مرکز سرپناه شبانه و پاتوق‌ها به تب‌سنج و دیگر اقدامات پیشگیرانه مجهز شده و مراجعان به این مراکز به‌صورت روزانه غربالگری می‌شوند.

محمدی‌قیداری گفت: علاوه بر اینکه بهزیستی بر همه مراکز تحت پوشش خود نظارت مستمر دارد، همه دستورالعمل‌های ابلاغی از سازمان بهزیستی و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و دانشگاه علوم‌پزشکی برای پیشگیری از شیوع ویروس کووید – ۱۹ را به مراکز ابلاغ و ارسال کرده ‌است.

این مسئول افزود: ۲۵۰ بسته معیشتی و بهداشتی نیز برای افراد نیازمند و بهبود یافته مراکز تحت پوشش اعتیاد تهیه و توزیع شده ‌است.

وی خاطرنشان کرد: گندزدایی و ضدعفونی محلات شهری و معبر عمومی پر رفت و آمد، تهیه بیش از ۱۰۰ پک بهداشتی، تهیه و توزیع پک‌های مواد غذایی برای توزیع در بین خانواده‌های جانعه هدف آسیبدیده در اثر شیوع کرونا، تهیه و تولید ماسک توسط جمعیت همیاران و غیره، از دیگر اقدامات بهزیستی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.