غیراستاندارد بودن ۱۰۰درصد زمین‌های بازی شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد

[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۰درصد زمین‌های بازی شهرداری های این استان فاقد استاندارد هستند.

“بهمن رحمتی” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: طی یک سال گذشته ۱۱ مورد تدوین و تجدید نظر و ۵۱ مورد بازنگری استاندارد ملی در سطح استان داشته ایم.
وی تصریح کرد: طی این مدت ۳۵۵۵ نفرساعت آموزش مدیران کنترل کیفیت، ۲۸۰ نفرساعت آموزش کارشناسان استاندارد و ۱۵۸۴ نفرساعت آموزش برای کارکنان اداره کل استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ۱۷۶۶ نفرساعت در راستای ترویج و آموزش فرهنگ استاندارد برای دانشجویان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، فرهنگیان و زنان خانه دار در سطح استان اجرا شده است.
رحمتی عنوان کرد: ۶۷ پروانه علامت استاندارد برای واحدهای تولیدی استان صادر شده که از این تعداد ۳ مورد تشویقی و ۶۴ مورد اجباری بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ۳۰ مورد تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد واحدهای تولیدی استان را داشته ایم.
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: طی مهرماه ۹۸ تا مهرماه امسال،۱۰۶۹ بازرسی انجام شده که ۸۸۴ نمونه برداری از واحدهای تولیدی استان و ۳۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد باطل و ۳۰ مورد نیز تعلیق شده است.

استاندارد بودن ۹۹ درصد نازل‌های جایگاه‌های سوخت مایع
رحمتی بیان کرد: در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) ۶۱۳۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شده که ۶۰ نمونه از تولیدات عرضه شده سایر استان ها در بازار استان اخذ و آزمون انجام شده که همه نمونه ها با استاندارد مطابقت داشتند.
وی تصریح کرد: ۱۴۲۰ مورد آزمون نازل جایگاه های سوخت مایع یا پمپ بنزین ها انجام شده که ۹۹ درصد نازل های جایگاه های سوخت مایع استان استاندارد بودند و مشکلی نداشتند و یک درصد مابقی با هماهنگی شرکت پخش فرآورده های نفتی پلمب شدند، تا زمانی که تعمیر شوند و پس از انجام تعمیرات و رفع نقص دوباره آزمون استاندارد انجام و درصورتی که با شاخص های استاندارد مطابقت داشته باشد، اجازه فعالیت داده می شود.

۵درصد نازل‌های جایگاه‌های CNG استان استاندارد نیستند
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: ۱۳۵ مورد آزمون نازل جایگاه های CNG استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شده که از این تعداد بالای ۹۵ درصد استاندارد بودند و ۵ درصد مابقی فاقد استاندار بوده که پلمب شدند.
رحمتی افزود: ۸۰ باسکول فعال در سطح استان داریم که ۴۳ مورد آزمون باسکول‌های جاده ای استان، واحدهای تولیدی و مراکز خرید گندم انجام شده و همه استاندارد بودند.
وی تاکید کرد: در برخورد با کالاها و اقلام غیراستاندارد با کسی تعارف نداریم چرا که استاندارد با سلامت، امنیت غذایی و کیفیت کالا برای مردم سروکار دارد و برای این اداره که مهم است.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: سال گذشته ۴۹۹۵ آزمون وسایل سنجش و ترازوهای بازار عرضه استان انجام شده که ۱۰۰۰ مورد پلمب گذاری شدند، طی این مدت ۳ مورد تمدید تایید صلاحیت آزمایشگاه های همکار و ۳ مورد تمدید صلاحیت شرکت های بازرسی در استان کهگیلویه و بویراحمد را داشته ایم.
رحمتی اظهار کرد: ۸۹۴ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین های بازی کودکان استان داشته ایم که زمین های بازی شهرداری های استان ۱۰۰ درصد فاقد استاندارد بودند و وسایل و تجهیزات بازی سرپوشیده و متعلق به بخش خصوصی همه دارای استاندارد بودند.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت استاندارد آسانسورها در سطح استان به استثنای شهر دوگنبدان، استاندارد هستند و شهرداری ها نیز همکاری خوبی با این اداره کل دارند، اما شهرداری دوگنبدان هیچگونه همکاری با این اداره ندارد که در صورت وقوع هرگونه حادثه باید شهرداری و صاحبان ساختمان‌ها پاسخگو باشند، به همین علت آماری از آسانسورها در شهر دوگنبدان نداریم و تاکنون گواهی استاندار آسانسور در این شهر صادر نشده است.
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: سال گذشته ۵۴ قلم کالای غیراستاندارد در سطح استان شناسایی و جمع آوری شده است که لبنیات، مربا، دستمال کاغذی، همبرگر، ترشیجات و آبلیمو از جمله این کالاهای غیراستاندارد بودند.
رحمتی در رابطه با دستگاه های پخت نان واحدهای نانوایی استان، بیان کرد: به دستگاه های پخت نان جدید بدون داشتن علامت استاندارد، اجازه نصب داده نمی شود اما عزمی برای اصلاح دستگاه های پخت نان قدیمی که استاندارد نیستند در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.
وی تصریح کرد: از تولید واحدهای غیراستاندارد در سطح استان جلوگیری شد، و اکنون هیچ واحد تولید شن و ماسه فعال فاقد استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم.

با کمبود شدید اعتبار مواجهیم
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: طی سال گذشته، ۳ پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در سطح استان صادر شده و ۵ پروانه نیز در دست اقدام داریم که ۳ پروانه صادر شده مربوط به انگور در بخش کبگیان، شوید در روستای کریک و زیتون در بخش بوستان شهرستان باشت بوده اند.
رحمتی تاکید کرد: مشکلی اصلی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اینست که با کمبود شدید اعتبار مواجهیم.
وی عنوان کرد: هزینه کردن برای استاندارد، سرمایه گذاری است، چرا که با سلامت و جان مردم سروکار دارد.
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، در رابطه با وضعیت نیروی انسانی این اداره کل بیان کرد: در آزمون استخدامی ادارات که در آینده ای نزدیک برگزار می شود، ۱۰ نفر نیروی جدید به عنوان نیروی پیمانی و رسمی طی امسال جذب و بکارگیری می شوند.
رحمتی گفت: از مهرماه ۹۸ تا مهرماه امسال، ۳۶ مورد گواهی استاندارد آسانسور در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده و ۴ مورد نیز تمدید گواهی آسانسور داشتیم.

گفتنی است که از ۱۹ تا ۲۴ مهرماه بعنوان هفته استاندارد نامگذاری شده است.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.