فراهم شدن مقدمات انجام سرپایی تست کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: مقدمات نمونه‌گیری سرپایی از افراد مشکوک به کرونا ویروس در حال انجام است و تا چند روز آینده افراد برای انجام تست کرونا ویروس نیازی به مراجعه به بیمارستان‌ها ندارند.

سید راشد جزایری ۱۸ فروردین‌ماه در هشتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مبارزه با کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۹۸ درصد مردم استان توسط سامانه‌های وزارت بهداشت غربالگری شده‌اند، اظهار کرد: غربالگری این ویروس در استان از ۲۰ اسفندماه ۹۸ آغاز شد، پیش‌بینی می‌شود تا چند روز آینده به عدد ۱۰۰ درصد برسیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به نحوه غربالگری سلامت در پی انتشار شیوع کرونا ویروس در سامانه سلامت، یادآور شد: مراقبین سلامت بر اساس اطلاعات درج شده در این سامانه با افراد به صورت فوری و یا عادی تماس می‌گیرند و اگر افراد نیاز به استراحت، درمان دارویی و آموزش داشته باشند آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۸۰ نفر در ۳۸ مرکز درمانی پس از غربالگری خدمات دارویی گرفته‌اند و نیازی به مراجعه به بیمارستان برای سیر روند درمانی نداشته‌اند.

جزایری با تأکید بر اینکه مقدمات نمونه‌گیری سرپایی از افراد مشکوک به کرونا ویروس در حال انجام است، عنوان کرد: تا چند روز آینده افراد برای انجام تست کرونا ویروس نیازی به مراجعه به بیمارستان‌ها ندارند و در مراکز مشخص شده تست انجام می‌شود.

کمبود تجهیزات حفاظت فردی وجود ندارد

در ادامه جلسه فریدون رحمانی معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در ابتدای شیوع این ویروس در کشور حدود ۳۵۰ تخت بیمارستانی فعال و ۵۰ تخت ویژه بیمارستانی برای بیماران بدحال در نظر گرفته شد، در حال حاضر تنها نزدیک به ۴۰ درصد این تخت‌ها پر شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۲ هزار ست حفاظ فردی، ۲۱ هزار گان، ۴۵۰ هزار ماسک سه لایه، ۲ هزار و ۵۰۰ شیلد صورت، ۱۵ هزار لیتر ماده ضدغفونی، ۲۵ هزار دستکش لاتکس و ۳۵ هزار ماسک N۹۵  برای کادر درمانی چهارمحال و بختیاری تهیه شده است، در حال حاضر کمبودی در خصوص تجیهزات وجود ندارد.

رحمانی با بیان اینکه از شهرستان کوهرنگ تاکنون هیچ مورد ابتلای به کرونا ویروس گزارش نشده است، یادآور شد: شهرستان شهرکرد، بروجن و لردگان بیش‌ترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خاطرنشان کرد: درصد ابتلا به کرونا ویروس در آقایان ۵۹ درصد و در خانم‌ها ۴۱ درصد است.

زندانیان جدیدالورود در دو مرحله قرنطینه می‌شوند

عبدالرضا علیمحمدی دادستان انقلاب شهرکرد در این جلسه در خصوص وضعیت زندان‌های چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تاکنون هیچ مورد ابتلا و مشکوک به کرونا ویروس از زندان‌های استان گزارش نشده است.

وی گفت: زندانیان جدیدالورود در دو مرحله قرنطینه و سپس وارد بند اصلی زندان می‌شود.

آغاز فعالیت آموزشی دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه شهرکرد از اردیبهشت

همچنین سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد در ادامه جلسه از آغاز فعالیت آموزشی دانشجویان دکتری تخصصی این دانشگاه از اردیبهشت خبر داد و اظهار کرد: برای بازگشایی کلاس‌های درس پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: کلاس‌های درس دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کماکان به صورت مجازی برگزار می‌شود و تاکنون حدود ۹۰ هزار دقیقه محتوای آموزشی تولید شده است.

جریمه نقدی ۴۱۱ خودرو در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

سرهنگ زمانی نماینده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در ستاد کرونا در پایان جلسه با بیان اینکه از ابتدای آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی حدود ۴۱۱ خودروی غیربومی مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شده‌اند، اظهار کرد: در همین راستا نیز ۸ خودرو توقیف و روانه پارکینگ شده است.

وی همچنین از دستگیری ۱۶ نفر در رابطه تخلفات فضای مجازی در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: ۱۴ پرونده نیز در همین راستا تشکیل شده است و تعدادی از واحدهای صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.