فرمانده شهیدی که مردم روستای "دمچنار" همچنان منتظرش هستند

[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهید جاویدالاثر روستای دمچنار شهرستان بویراحمد، سال ۶۴ در جزیره مجنون آسمانی شد و مردم این روستا را تا همیشه چشم انتظار آمدن خود قرار داد.

“سرهنگ دوم پاسدار ایمان خردمند” افزود: اسفند ۱۳۱۶ نفس های بهار به گوش زمین می رسید که “محمدعلی شهبازپور” آن دلاورمرد میدان رزم در روستای دمچنار پا به عرصۀ وجود گذاشت.
وی تصریح کرد: «راه الله» و همسرش «بیگم جان» صاحب فرزندی شدند که در سایۀ نگاه خداوند و مهربانی دست های پدر و مادر آنگونه تربیت شد تا جز راه خدا را پیش نگیرد.
مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اگرچه وضعیت مالی، اجازه نداد که محمدعلی بیش از مقطع ابتدایی علم بیاموزد، اما در سیره و مکتب پیامبر دین و مولایش علی(ع) درس فداکاری و جهاد و صبر آموخت.
خردمند تاکید کرد: در کنار اعضای خانواده به کار کشاورزی و دامداری، وی را برای رزم در میدان حق علیه باطل کارآزموده و شکیبا کرده بود.
وی ادامه داد: آن دلاور سختکوش اگرچه ازدواج کرده بود و صاحب سه پسر و دو دختر شد، اما مجال را برای ماندن مصلحت ندید و به عنوان رزمندۀ بسیجی به یاری رزمندگان اسلام شتافت، آری، با شروع جنگ دلدادۀ صحنه ‎های بی ‌بدیل نبرد رزمندگان وطن شد، نتوانست بی ‏قراری اش را تاب بیاورد و از طرف بسیج راهی سنگرهای خط مقدم شد و مردانه جنگید.
به گزارش ایسنا، مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:
جنون تماشای عشق او را به آنجا رساند که وعده‏ گاه دیدارش با همۀ زیبایی ‎ها بود، چنانکه اسفند آمده بود، در دوازدهم اسفند سال ۱۳۶۴ در جزیرۀ مجنون با سِمَت فرمانده دسته، بر اثر اصابت ترکش به آنچه شایسته‏ اش بود، دست یافت و عشق را به تماشا نشست.
گفتنی است؛ از آن روز تاکنون هنوز چشم های مردم روستای دمچنار در انتظار آمدن پیکر مطهر اوست.
دور از رخ تو دم به دم از گوشه‏ی چشمم
سیلاب سرشک آمد و طوفان بلا رفت
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.