فعالان صنعت گردشگری 3 میلیارد تومان به کارگران پرداخت کرده‌اند

[ad_1]

ایسنا/اردبیل فرماندار شهرستان سرعین گفت: به وجود تعطیلی واحدهای اقامتی و تاسیسات گردشگری فعالان این بخش 3 میلیارد تومان در کمک و دستگیری از کارگران بیکار شده بر اثر کرونا مساعدت کردند.

حسین حسن‌پور ۱۵ فروردین در جلسه ستاد کرونا در شهرستان سرعین اظهار کرد: با شیوع کرونا بیشترین صدمه و لطمه به اقتصاد گردشگری سرعین وارد شده و بیش از 400 واحد اقامتی و ده‌ها آبگرم و تاسیسات گردشگری مختلف در این شهرستان تعطیل شده‌اند.
وی با قدردانی از اقدام داوطلبانه صاحبان این تاسیسات در تعطیلی واحدهای اقامتی سرعین و عدم پذیرش مسافر در سه ماه اخیر خاطرنشان کرد: با ارزیابی که از ضرر و زیان این واحدها در حال انجام است، امیدواریم در قالب بسته‌های حمایتی فعالان این بخش مورد پشتیبانی واقعی قرار گیرند.
فرماندار سرعین به غربالگری اهالی این شهرستان در دو مرحله اشاره کرد و گفت: در فاز اول و با انسداد ترددها و فعالیت صنوف مختلف سعی شد تا به شعار در خانه بمانیم عمل شده و مردم با خودمراقبتی زمینه توسعه سلامت اجتماعی را فراهم آورند.
حسن‌پور افزود: 100 درصد مردم این شهرستان در دو مرحله تحت پوشش غربالگری بهداشتی قرار گرفتند و در فاز دوم نیز فاصله‌گذاری اجتماعی در حال انجام است که در این مرحله نیز همکاری و مشارکت خوب مردم را شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه هنوز سرعین به رغم شرایط مناسب در کنترل بیماری کرونا به عنوان شهر سفید اعلام نشده است، گفت: در قالب طرح مواسات و کمک مومنانه اهالی به نیازمندان با مشارکت بسیج، سپاه و خیرین 2 هزار بسته معیشتی بین خانوارهای نیازمند توزیع شده است.
فرماندار سرعین بهره‌مندی کارگران فعالان در صنعت گردشگری را در این شهرستان از مزایای بیمه بیکاری یادآور شد و بیان کرد: خود صاحبان واحدهای اقامتی به وجود تعطیلی مجموعه‌های خود بیش از 3 میلیارد تومان به این امر خداپسندانه و کمک به کارگران بیکار شده از کرونا مساعدت کردند.
حسن‌پور ادامه داد: تا زمانی که وضعیت در این شهرستان عادی نشود، همچنان برخی از مجموعه‌ها تعطیل خواهد بود که البته آغاز فعالیت هتل‌ها و آبدرمانی‌ها در این شهرستان منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست و از حیطه اختیارات شهرستان و حتی استان خارج است.
وی اظهار کرد: ما در روزهای آینده تابع تصمیمات مسئولان کشوری خواهیم بود و تلاش‌مان نیز بر این است تا زیرساخت‌های لازم را به همراه انجام تعهدات بهداشتی و پروتکل‌های ضروری در این حوزه به انجام برسانیم.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.