قرار گرفتن دانشگاه تبریز در جمع بهترین دانشگاه‌های جهان بر اساس نظام رتبه‌بندی یو.اس.نیوز

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی دانشگاه تبریز بر اساس نظام رتبه‌بندی «یو. اس. نیوز»، در جمع بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.

۳۱مؤسسه ایرانی بر پایه ویرایش ۲۰۲۱رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان «یو. اس٫ نیوز»، در میان مؤسسه‌های برتر جهان جای گرفته‌اند که دانشگاه تبریز از جمله یکی از این دانشگاههای برتر جهان است.

بر پایه‌ی ویرایش ۲۰۲۱ نظام رتبه‌بندی «یو. اس. نیوز»، «Harvard University» با بیشترین امتیاز پیشگام است و در بین دانشگاه های ایران دانشگاه تهران در جایگاه نخست قرار دارد.

موسسه‌ی «یو. اس. نیوز» از ۱۳ سنجه‌ی کلیدی (آوازه جهانی پژوهشی، آوازه منطقه‌ای پژوهشی، شمار انتشارات، کتاب‌ها، همایش‌ها، تأثیر استنادی تعدیل‌شده، شمار همه استنادها، شمار انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات باکیفیت، نسبت انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات باکیفیت، شمار همکاری جهانی [نسب به کشور]، شمار همکاری جهانی، شمار مقاله‌های پراستناد در میان یک درصد انتشارات باکیفیت، و نسبت مقاله‌های پراستناد در میان یک درصد انتشارات باکیفیت) برای ارزیابی موسسه‌ها بهره می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، یو.اس.نیوز یکی از نظام های رتبه بندی معتبر در سطح دنیاست و از سال ۱۹۸۳ دانشکدههای آمریکا را مورد رتبه بندی قرار داده است. این پایگاه با بیش از ۳۰ سال تجربه در رتبه بندی دانشگاهی، از سال ۲۰۱۵ میلادی اقدام به رتبه بندی دانشگاهها در سطح جهانی کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *