لزوم افزایش بیش از ۱.۵ درصدی نرخ رشد جمعیت مازندران تا سال ۱۴۰۰

[ad_1]

ایسنا/مازندران استاندار مازندران گفت:براساس یایست های ابلاغی رهبر، در تلاشیم تا با برنامه های مدون نرخ رشد جمعیتی مازندران به بیش از ۱.۵درصد تا سال ۱۴۰۰ برسد.

احمد حسین زادگان در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، امور زنان و خانواده استان با تاکید بر ضرورت و اهمیت تحقق سیاست های ابلاغی جمعیتی رهبر معظم انقلاب برای آینده کشور، گفت: همه اهتمام بر این است تا نرخ رشد جمعیت استان که در سال ۹۰؛ ۱.۲۲ درصد و سال ۹۵، ۱.۳۳ درصد بوده است، طی برنامه های مدون در سال ۱۴۰۰ به بالاتر از ۱.۵ درصد ارتقا یابد.

وی افزود: برای تحقق برنامه ازدواج آسان در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه های دولت، ستاد تسهیل ازدواج با حضور فرمانداران و ائمه جمعه در شهرستان ها تشکیل شده است تا در این مورد برنامه ریزی و فعالیت نمایند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه اهمیت سرمایه های انسانی بیش از سایر منابع قدرت است، افزود : مقوله رشد جمعیت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید به صورت دقیق و با کار مطالعاتی و علمی مورد ارزیابی و واکاوی قرار گیرد.

 حسین زادگان افزود: بحث افزایش جمعیت و باروری که از دغدغه های مقام معظم رهبری و یکی از موضوعات سیاستهای کلی نظام است هدف گذاری مناسب شود.

استاندار مازندران گفت: علاوه بر بحث مطالعه ملی، مطالعه استانی نیز باید به صورت کاربردی با بررسی عوامل اقتصادی، فرهنگی، تغییر سبک زندگی انجام شود؛ با تشکیل کمیته تخصصی با حضور دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، دانشگاه مازندران، اداره کل بانوان و خانواده و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، ضمن رصد برنامه وطرح های مختلف جهت تحقق ابلاغ سیاست های کلی جمعیت در تمامی حوزه ها بررسی و در جلسه آینده جهت اجرایی شدن ارائه شود.

وی تصریح کرد: در مورد بحث های میانگین سن ازدواج، عوامل طلاق، تحصیلات، جمعیت روستایی و کوهستانی تحقیقات انجام شود و بر روی عوامل مهم تمرکز شده تا هدف گذاری اجرایی گردد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.