ماجرای تخلیه اجباری اداره آب و فاضلاب کوهسرخ چه بود؟

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی چند روز قبل بود که اخباری مبنی بر تخلیه اجباری اداره آب کوهسرخ در فضای مجازی منتشر شد، اقدامی که موجب شد ناخواسته اداره آب و فاضلاب مجبور به تخلیه ساختمان خود شود و در یک اتاق کوچک به ارائه خدمات بپردازد.

این اداره که ۱۵ سال از استقرارش در کوهسرخ می‌گذرد و طی تمامی این سال‌ها اجاره‌نشین اداره جهاد کشاورزی بوده اما به گفته رئیس اداره و آب و فاضلاب چون نیروی انتظامی می‌خواسته در این شهرستان مستقر شود بخشی از ساختمان را بر خلاف میل باطنی تحویل آن‌ها دادیم.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهر ریوش به ایسنا، گفت: چند روز قبل فرماندار به همراه امام ‌جمعه و نیروی انتظامی شهرستان به صورت غیررسمی و زمانی که در محل اداره نبودم از ساختمان بازدید داشتند و به این نتیجه رسیدند که ساختمان اداره آب مناسب نیروی انتظامی است و باید آن را تخلیه کنیم.

رضا جواهری با بیان اینکه از روز بعد برای تسطیح محل لودر و کامیون آوردند، افزود: ۱۵ سال است که در شهر ریوش مستأجر جهاد کشاورزی هستیم و در این سال‌ها هزینه‌های بسیاری را برای این ساختمان از جمله خرید امتیاز گاز و رنگ‌آمیزی انجام دادیم.

وی اظهار کرد: متأسفانه این اقدام قبل از اینکه مکان مناسبی را در شهرستان به ما بدهند اتفاق افتاد و اکنون در یک اتاق بسیار کوچک هستیم، اگر چه ما هم از استقلال ادارات استقبال می‌کنیم اما انتظار داریم قبل از اینکه بخواهند ساختمان را تخلیه کنیم مکان دیگری را در اختیار اداره آب و فاضلاب قرار دهند.

جواهری با بیان اینکه به دلیل کمبود فضا بخش دیگری از تجهیزات را به کاشمر انتقال دادیم، بیان کرد: باوجود اینکه تا یک ماه دیگر حدود ۱۰ نیرو به مجموعه آب و فاضلاب شهرستان اضافه می‌شود اما اکنون مکانی نداریم.

جواهری گفت: در شهرستان کوهسرخ ۱۲ هزار مشترک داریم انتظار داشتیم همان‌ طور که برای نیروی انتظامی تلاش کردند و ساختمان ما را گرفتند مکان مناسب دیگری هم به ما بدهند.

وی بیان کرد: در حال حاضر یک اتاقی را در ساختمان قدیم بخشداری پیشنهاد دادند ولی در آن مکان چندین اداره دیگر از جمله تأمین اجتماعی، دفتر نظام‌ مهندسی، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مستقر هستند.

تمامی اقدامات صورت گرفته با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه انجام شد

در همین خصوص فرماندار شهرستان کوهسرخ نیز به ایسنا، گفت: با توجه به اینکه اداره آب و فاضلاب مستأجر بوده تمامی اقدامات صورت گرفته با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه انجام شده و حتی کارشناس حقوقی جهاد کشاورزی استان در شهرستان حضور یافته و اقدامات لازم صورت گرفت.

رضا رمضانی افزود: چون به زودی نیروی انتظامی در شهرستان مستقر خواهد شد به همین علت تلاش شد فضای مناسبی را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم.

وی عنوان کرد: ساختمانی که آبفای ریوش استفاده می‌کرده از جهاد کشاورزی بوده و هیچ دستور و اجباری برای تخلیه ساختمان در کار نبوده و مکان دیگری برای آبفا تهیه شده است.

رمضانی مطرح کرد: اگر چه آموزش و پرورش دو مدرسه با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در دست انجام دارد اما تا زمانی که این دو مدرسه به نتیجه برسد مجبور هستیم مکان دیگری را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم.

وی یادآور شد؛ دو مدرسه آموزش و پرورش به صورت موقت و فقط برای رفع مشکل و استقلال فرماندهی انتظامی در اختیار قرار می‌گیرد وگرنه از نظر امنیتی و پدافند غیرعامل مکان خوبی برای نیرو انتظامی نیستند.

فرماندار شهرستان کوهسرخ با بیان اینکه به زودی ۹ هکتار زمین در اختیار نیروی انتظامی قرار داده می‌شود، افزود: تا کنون اداره‌های منابع طبیعی، دامپزشکی، بهزیستی در شهرستان مستقر شده‌اند.

رمضانی ادامه داد: برای تخلیه ساختمان اداره آب و فاضلاب جلسه‌ای با حضور ادارات آبفا، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، امام‌جمعه، آموزش و پرورش و خود من برگزار شده و اینکه گفته می‌شود اجبار صورت گرفته صحت ندارد.

فاصله ۴۰ کیلومتری ریوش با کاشمر و از سویی راه‎های صعب‌العبور و کوهستانی موجب شده شهروندان کوهسرخی برای مراجعه به ادارات با مشکلات بسیاری مواجه باشند، از سویی برخی روستاییان برای یک کار اداری ۸۰ کیلومتر باید تا کاشمر بروند که برای جمعیت محروم کوهسرخ مقدور نیست.

هرچند تا کنون اکثر اداراتی که استقلال‎شان در شهرستان در حال شکل گیری است، تقاضای زمین داشتند، اما وضعیت توپوگرافی منطقه موجب شده به راحتی نشود زمین در اختیار آن‌ها قرار داد، می‌طلبد فرماندار شهرستان در این خصوص اقدامات لازم را تدبیر کرده تا برای استقرار سایر اداره‌ها شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *