مدیر فنی هندبال جوانان: احتمال استارت اردوها از اواخر خرداد/ کرونا اوج بگیرد تیم‌ها نمی‌آیند

[ad_1]

مصطفی غلامی گفت: برای آغاز اردوهای تیم ملی هندبال جوانان جهت آماده‌سازی در قهرمانی آسیا منتظر مجوز وزارت ورزش و جوانان هستیم.

به گزارش ایسنا، مسابقات هندبال قهرمانی آسیا جوانان قرار است به میزبانی ایران از ۱۴ تا ۲۴ مهرماه در شهر شیراز برگزار شود. اردوهای تیم ملی هندبال جوانان به دلیل شیوع کرونا از اوایل اسفند لغو شده است. ملی‌پوشان ۳ ماهی است که در خانه و زیر نظر مربیان تمرینات استقامتی و بدنسازی را انجام می دهند اما برای هماهنگی نیاز به آغاز اردوی تیم ملی و انجام مسابقه تدارکاتی دارند. هر چند بیش از ۴ ماه تا زمان آغاز مسابقات زمان وجود دارد اما هنوز ستاد مقابله با کرونا در خصوص آغاز اردوهای رشته‌های تیمی مجوزی صادر نکرده است.

مدیر فنی تیم ملی هندبال جوانان در گفت و گو با ایسنا، در مورد آغاز اردوهای تیم ملی هندبال جوانان اظهار کرد: در حال حاضر نمی توانیم اردویی برگزار کنیم. این رشته پربرخورد است و همچنین باید ملی‌پوشان اسکان داده شوند و در کنار هم زندگی و تمرین کنند. از این رو و با وجود ویروس کرونا مشکلاتی را خواهیم داشت که منتظریم ببینیم وزارت ورزش چه دستوری برای ما ارسال می‌کند.

مدیر فنی تیم ملی هندبال جوانان در ادامه گفت: تاکنون هیچ ابلاغی از سوی وزارت ورزش نداشتیم. احتمالا از اواخر یا دهه سوم خردادماه بتوانیم اردوها را آغاز کنیم. ما منتظر مجوز وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی برای آغاز اردوها هستیم.

غلامی افزود: سه ماهی است که ملی‌پوشان از طریق فضای مجازی تمرینات خود را از مربیان می‌گیرند و طبق برنامه مربین تمرینات را انجام می‌دهند. همچنین آن‌ها از تمرینات خود فیلم می‌فرستند و مربیان مشکلاتشان را رفع می کنند. باید بازیکنان به یک حد از آمادگی برسند تا با آغاز اردوها مشکلی از بابت امادگی عمومی نداشته باشیم.

وی در خصوص قرعه کشی مسابقات هندبال قهرمانی آسیا جوانان گفت: هنوز قرعه کشی مسابقات انجام نشده و حریفان ما هم مشخص نیستند. مسابقات قرار است از ۱۴ تا ۲۴ مهرماه به میزبانی شیراز انجام شود اما هنوز مراسم قرعه کشی مشخص نیست.

غلامی به احتمال تعویق مسابقات اشاره کرد و گفت: گفته می‌شود بیماری کرونا در ماه مهر و شهریور دوباره به اوج می رسد در این شرایط مشخص نیست که تکلیف مسابقات چه می شود. اگر این اتفاق رخ دهد و کرونا به اوج برسد تیم‌ها به ایران نخواهند آمد، اما اگر شرایط مثل اکنون باشد و کرونا تحت کنترل در آید، مسابقات را خواهیم داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.