مرگ ده‌ها پرنده در پی آتش‌سوزی مغازه پرنده فروشی در مشهد

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس ایستگاه های ۱و ۴۴ آتش نشانی مشهد از تلف شدن ده‌ها قطعه پرنده زینتی و قیمتی در پی آتش‌سوزی یک مغازه پرنده فروشی در خیابان توحید این شهر خبر داد.

سرآتشیار محمد حسین قیصری با اعلام این خبر اظهار کرد: ظهر امروز هشتم اردیبهشت ماه ۹۹ در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده دود غلیظ از داخل یک مغازه فروش پرندگان زینتی، ستاد فرماندهی بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۱ را به محل اعلامی در خیابان توحید مشهد اعزام کرد.

رئیس ایستگاه‌های ۴۴و ۱ آتش‌نشانی مشهد ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد،حریق در داخل یک مغازه به وسعت ۲۵ متر مربع به وقوع پیوسته و درب ورودی این مکان نیز قفل بوده که آتش‌نشانان پس از برش زدن قفل این مغازه و ورود به داخل پرنده فروشی مشاهده کردند به دلیل آتش‌سوزی در این مکان ده‌ها قطعه پرنده زینتی و قیمتی بر اثر استنشاق دود دچار خفگی و تلف شده‌اند که آتش نشانان بلافاصله ضمن مهار آتش سوزی به تهویه مکان و تخلیه دود سمی ایجاد شده در این محل اقدام کردند و تعدادی از پرندگان را که هنوز زنده بودند به سرعت از این مکان خارج کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، قیصری خاطرنشان کرد: در بررسی‌های دقیق تر در محل آتش‌سوزی مشخص شد مالک مغازه برای گرم نگه داشتن محیط پرندگان از بخاری گازی بدون دودکش  برای گرم کردن این مکان استفاده کرده بوده که به دلیل نامشخصی این پرنده فروشی دچار آتش سوزی شده که دود ناشی از این حریق  در همان دقایق اولیه موجب تلف شدن حجم زیادی از پرندگان زینتی و قیمتی در این مکان شده است.

گفتنی است؛ این پرنده فروشی فاقد سیستم اعلام و اطفاء حریق و بیمه‌نامه آتش‌سوزی بوده و بنا به ادعای مالکیت این حادثه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان خسارت مالی بر روی دست مالک مغازه گذاشته است. تحقیقات بیشتر در خصوص این آتش‌سوزی و میزان دقیق خسارات وارده توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.