مسدود شدن 20 راه روستایی/ تخلیه آب خانه ها توسط هلال احمر

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان کرمان را تشریح کرد.

“مجید سعیدی” در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده شهرستان کرمان اظهار کرد: ۲۵ روستا از محاصره سیلاب خارج شده است.

وی افزود: ۲۰ راه روستایی مسدود شده اما تردد با خودروی کمک دار امکانپذیر است و آب هفت روستا و برق شش روستا قطع است.

سعیدی با اشاره به اینکه ارتباط تلفنی پنج روستا قطع و یا با اختلال مواجه است، بیان کرد: سیل شب گذشته به راه های روستایی، بخش کشاورزی، باغات و نخیلات خسارت وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان بیان کرد: منازل مردم دچار آبگرفتگی شدن و لوازم خانگی مردم بسیار آسیب دیده است.

وی با اشاره به تلفات دام در برخی روستاها افزود: تاکنون ۱۰۰ دستگاه چادر، ۱۰۰ تخته موکت، آب معدنی و … در مناطق سیل زده توزیع شده و در دو نقطه امداد هوایی توسط هلال احمر انجام شده است.

سعیدی با اشاره به تخلیه آب خانه ها توسط هلال احمر گفت: در روستای امیرآباد شهداد برخی منازل وضعیت اضطراری دارند که اردوگاه ایجاد و چندین چادر برپا شده و مردم اسکان داده شده اند.

وی با اشاره به وضعیت روستای جهر و قطعی آب و برق این روستا اظهار کرد: طبق گفته مردم منطقه، تعدادی از افراد قبل از روستای جهر درختکاری کرده و در مسیر سیلابی دشت و برای امنیت باغاتشان کانال حفر کرده و پهنه چند کیلومتری را به یک کانال هدایت کرده اند که شدت سیلاب افزایش داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: این افراد حریم راه را با خاکریز گرفته اند که سیل جاده را نیز تخریب کرده است.

سعیدی در پایان با اشاره به قطعی آب در روستای جهر افزود: آب معدنی توزیع و تانکرهای سیار آبرسانی نیز به منطقه اعزام شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.