موفقیت محققان کشور در تولید سیستم‌های فیبر نوری برای انتقال داده

[ad_1]

فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان سیستم‌های انتقال اطلاعات بر روی فیبر نوری برای افزایش قابلیت انتقال داده در فواصل دور جغرافیایی را عرضه کردند.

به گزارش ایسنا، سجاد مومنی تبار مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، محصول این شرکت را سیستم انتقال اطلاعات بر روی فیبر نوری معرفی کرد و گفت: این محصول می‌تواند اطلاعات را تا حجم 4.1 ترابایت در فواصل جغرافیایی دور منتقل کند. این مساله نقش تعیین کننده در انتقال اطلاعات میان استان‌ها و بخش های مختلف کشور دارد.

مومنی‌تبار، توسعه زیر ساخت‌های مرتبط  با انتقال اطلاعات را یکی از شاخص‌های توسعه دیجتال عنوان کرد و افزود: این محصول علی‌رغم کیفیت مطلوب در برخی مواقع با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی عرضه می‌شود، همین مساله  باعث شده است تا برای آن مزیت رقابتی قابل توجهی ایجاد شود. در حال حاضر اقدامات اولیه برای کسب مجوز صادرات به دو کشور روسیه و ترکیه انجام گرفته است و امیدواریم به زودی به این دو مقصد صادراتی محصول دانش بنیان ایرانی را صادر کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان مراکز مخابراتی را از جمله مشتریان بالقوه این محصول دانست و یاداور شد: در حال حاضر با توجه به وجود کالای تولید داخل، تلاش‌های خوبی از سوی دستگاه‌های زیربط صورت گرفته است تا ازورود کالای مشابه خارجی به کشور جلوگیری شود و این مساله در توسعه سهم شرکت‌های دانش بنیان  از بازار داخلی موثر بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.