نباید بگذاریم فشار "کرونا" بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه بیشتر شود

[ad_1]

ایسنا/کرمانشاه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به شرایط اقتصادی سخت برخی اقشار آسیب پذیر جامعه در شرایط شیوع کرونا، از همه افراد توانمند و خیر استان خواست تا به یاری این افراد بشتابند.

 آیت الله مصطفی علما در اولین جلسه ستاد ساماندهی مشارکت های مردمی که عصر امروز (24 فروردین) در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، با قدردانی از همدلی و همراهی مردم و تمامی مسئولان در بحث مقابله با کرونا، گفت: در روزهای شیوع این بیماری شاهد همدلی گسترده ای در سطح جامعه هستیم و همه پای کارند تا مبارزه موثری با این بیماری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله علما افزود: متاسفانه شیوع این بیماری موجب افزایش فشارهای اقتصادی بر برخی اقشار آسیب پذیر جامعه شد و کسب و کار عده‌ای به دلیل شیوع این بیماری دچار آسیب شده است.

آیت الله علما با تاکید بر لزوم دستگیری از این اقشار آسیب پذیر، گفت: در دین اسلام احادیث و روایات بسیاری در خصوص دستگیری از مومنان وجود دارد.

وی افزود: در همین راستا ضرورت دارد که همه ما به عنوان مسلمان به افراد در معرض آسیب کمک کنیم و در این شرایط که اقشار آسیب‌پذیر بیش از هر زمان نیاز به کمک دارند، به یاری آنها بشتابیم.

امام جمعه کرمانشاه به پیام مقام معظم رهبری در نیمه شعبان در بحث ضرورت همدلی در شرایط شیوع کرونا اشاره کرد وافزود: همه باید به این پیام ارزشمند لبیک بگوییم و به یاری افراد متضرر از کرونا بشتابیم.

آیت الله علما تاکید کرد: رزمایش همدلی با محوریت مساجد و زیر نظر ائمه جمعه در شهرستان ها اجرایی خواهد شد و باید تلاش شود تا همه در این پویش ارزشمند مشارکت داشته باشند.

امام جمعه کرمانشاه از همدلی در بحث کرونا به عنوان یک کار ثواب یاد کرد وافزود: ثواب به معنای بازگشت است و قطعا نتیجه مشارکت در این کار به زندگی همه بر می گردد.

وی با اشاره به ایجاد فضای همدلی مطلوب در کشور گفت: همه باید تلاش کنیم تا این همدلی ها بیشتر شده و بخشی از خسارت افراد متضرر از کرونا جبران شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.