نوری: تحقق جهش تولید را باید با یک بسیج ملی پیگیری کنیم

[ad_1]

یک عضو فراکسیون ولایی نمایندگان مجلس گفت: با توجه به تشدید تحریم‌ها توسط آمریکا، همه امکانات داخلی را برای یک هدف مشخص بسیج کردیم، می‌توانیم جهش تولید را نیز همچون مبارره با کرونا پیش ببریم.

سید راضی نوری در گفت‌وگو با ایسنا در مورد نام جدید سال ۹۹(جهش تولید) که توسط مقام معظم رهبری انتخاب شد، گفت: مسئله تولید، اشتغال، اقتصاد و فرهنگ همیشه از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده است. اگر دقت کنید می‌بینید که ۱۳ تا ۱۵ سال است که نام‌گذاری‌ها حول دو مجموعه فرهنگ و اقتصاد می‌چرخد. سال گذشته، رونق تولید داشتیم و امسال جهش تولید داریم. پس اگر ما در راستای مسیر قبلی حرکت کرده باشیم، هم‌اکنون باید به مرحله اول جهش تولید برسیم.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره تجربه ایران در مبارزه با کرونا گفت: شاید اقتصاد مقاومتی را در شرایط کرونایی بیشتر لمس کردیم. با توجه به تشدید تحریم‌ها توسط آمریکا، همه امکانات داخلی را برای یک هدف مشخص بسیج کردیم و خداروشکر تا به اینجا موفق بوده‌ایم. می‌توانیم جهش تولید را محقق کنیم همانطور که با کرونا مبارزه کرده‌ایم.

نماینده مردم شوش در مجلس گفت: دشمن دائما به ما فشار می‌آورد که اهداف شیطانی خودش را پیش ببرد. ما باید نقاط ضعف خودمان در مسائلی مثل تولید و ‌اقتصاد را بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی اصلاح و به نقطه قوت تبدیل کنیم. دولت، مردم و نهادهای انقلابی می‌توانند در این زمینه فعال شوند.

نوری در پاسخ به این پرسش که موانع جهش تولید چیست، گفت: ما اگر جلوی واردات بی‌رویه را بگیریم، ریشه قاچاق را بخشکانیم و مبارزه سرسختی از طریق دستگاه‌های نظارتی با فساد داشته باشیم و در مجلس قوانینی بنویسیم که تولید را رونق ببخشد، می‌توانیم از تولید داخلی حمایت کنیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان گفت: ما باید از توان جوانانمان استفاده کنیم. شرکت‌های دانش‌بنیان در مسئله کرونا خوش درخشیدند. با اتکا به این عزیزان می‌توانیم امیدوار باشیم و بگوییم که ما می‌توانیم؛ همانطور که در مجموعه هسته‌ای، دفاعی و موشکی توانستیم و جایی خوبی در جدول‌های جهانی داریم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.