نکیسا: حرف‌های قبلیم را تکذیب نکرده‌ام/ احتمال وقوع یک فاجعه وجود دارد

[ad_1]

باریکن سابق پرسپولیس در پیشنهادی عنوان کرد فدراسیون فوتبال با تشکیل کمیته مبارزه با کرونا در فوتبال، درباره آینده لیگ تصمیم بگیرد.

نیما نکیسا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تغییرات مدیریتی در باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: در هیچ جای دنبال نبود ثبات مدیریتی به سود باشگاه نبست. باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس‌ باید ثبات مدیریتی داشته باشد. این باشگاه باید آرامش داشته باشد چون تیمی مردمی بسیار بزرگ است. وقتی تغییر مدیر زیاد باشد، باعث می‌شود بازیکنان دچار تزلزل بشوند. بازیکنان هر روز با یک نفر باید صحبت کنند و قرارداد ببندند. وقتی دائم مدیران جابه‌جا شوند، وجهه مدیریت پایین می‌آید. بازیکن اگر بداند مدیر ۵سال است که مانده و قرار است حالا حالاها هم بماند، از جایگاه بازیکن با آن مدیر صحبت می‌کند اما وقتی بداند مدیر را چند روز بعد تغییر می‌دهند، به خیلی از مسائل تن نمی‌دهد.

وی افزود: وزارت ورزش باید تصمیم جدی برای انتخاب یک مدیر بگیرید که او چندین سال فرصت کار داشته باشد. مدیرعامل پرسپولیس باید فردی فوتبالی باشد و این ورزش را بشناسد.  

بازیکن پیشین پرسپولیس‌ در ادامه درباره مباحث اقتصادی هم گفت: در باشگاه‌ پرسپولیس برخی فعالیت اقتصادی انجام دادند اما موفقیت آن‌ها مقطعی بوده است. یعنی فقط هزینه‌های جاری پرداخت شده است. وقتی مدیری قابلیت لازم را ندارد و برکنار می‌شود، به جای اینکه پاسخگوی عواقب تصمیمات خود باشد، در جای بهتری پست می‌گیرد. جوانان زیادی از جنس فوتبال هستند و دانش کافی را دارند و سلامت هم هستند اما اجازه نمی‌دهد وارد حوزه مدیریت شوند. پس این افراد از کجا باید شروع کنند؟ در اساسنامه فدراسیون فوتبال بندی وجود دارد که بر اساس آن رئیس باید ١٠سال سابقه مدیریت داشته باشد. یعنی کسی که ١٠سال مدیر یک شرکت خصوصی بوده می‌تواند رئیس فدراسیون فوتبال شود اما من فوتبالی نمی‌توانم برای انتخابات ثبت نام کنم.  

نکیسا درباره اینکه پیشتر گفته بود لیگ باید ادامه پیدا کند و اکنون ذوالفقارنسب ادعا کرده او صحبت‌هایش را تکذیب کرده، اظهار کرد: من مصاحبه قبلی‌ام را جایی تکذیب نکرده‌ام. به سنی رسیده‌ام که متوجه معانی و منظورهای حرفم هستم و وقتی حرفی میزنم پشت آن فکر است. آقای ذوالفقارنسب معلم و بزرگ من است ولی نمی‌شود من یک حرفی بزنم و یک نفر دیگر آن را تکذیب کند. من می‌فهمم برگزار شدن لیگ چه عواقبی برای فوتبال‌مان خواهد داشت و همینطور تعطیلی آن چه عواقبی.

او ادامه داد: صحبت من این است که لیگ چه تعطیل شود و چه برگزار شود یک سری منتقد دارد. در نهایت نظر من و شما در تصمیم‌گیری کلان ستاد مبارزه با کرونا در ورزش تاثیری نخواهد داشت و این اختلاف نظرها و بحث‌ها بیهوده است. قطعا آن‌ها تصمیمی را می‌گیرند که منافع مردم، تیم‌ها و بازیکنان حتما در نظر گرفته خواهد شد.

نکیسا گفت: من چند وقت پیش هم پیشنهاد دادم که برای فوتبال یک ستاد مبارزه با کرونا تشکیل بدهیم و در آن نظر مدیران، اقتصاددانان، مربیان، متخصصان علم ورزش، جامعه‌شناسان و همه کارشناسانی که نظرشان می‌تواند کمک‌حال باشد را بگیریم و بعد فدراسیون و سازمان لیگ با استفاده از این نظرات، پیشنهاد نهایی خود را به ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت بدهند تا در نهایت یک تصمیم خوب که تا بیشترین حد ممکن منافع همه را تامین کند گرفته شود.

دروازه‌بان اسبق تیم ملی و پرسپولیس گفت: بهتر است هم موافقان و هم مخالفان برگزاری لیگ با رفرنس و دلیل علمی نظر بدهند. اگر لیگ امسال تعطیل شود، فصل بعد لیگ باید با ۱۸ تیم برگزار شود. با توجه به این شرایط زودترین زمانی که سازمان لیگ می‌تواند فصل بعد را شروع کند اواسط شهریور است. ضمن اینکه ما سال بعد مسابقات مقدماتی جام جهانی را هم در کنار لیگ قهرمانان آسیا داریم و برنامه کاملا فشرده خواهد بود. از این مشکل هم که بگذریم، AFC می‌خواهد ادامه بازی‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا را در مرداد ماه برگزار کند. آن وقت نمایندگان ما در آن مقطع زمانی چطور می‌خواهند خود را آماده کنند؟

نکیسا درباره بیانیه کانون مربیان مبنی بر تعطیلی رقابت‌های این فصل لیگ برتر گفت: من رئیس کمیته آموزش کانون مربیان هستم. از اعضا خواسته شد نظرشان را راجع به ادامه یافتن لیگ بگویند و من هم با رفرنس علمی حرف زدم. باز هم می‌گویم هر کس می‌گوید لیگ باید ادامه پیدا کند یا باید تعطیل شود با ادله علمی حرف بزند. من هم همین کار را کردم چون رشته تحصیلی‌ام همین بوده و از مصدومیت‌های احتمالی بازیکنان وقتی دو و نیم ماه تمرین نکرده‌اند خبر دارم. اما از آن طرف می‌دانم خیلی از مدیرانی که می‌گویند لیگ را تعطیل کنیم هدف اصلی‌شان پس‌انداز بودجه است. حالا شما حساب کنید بازی‌های لیگ برتر با جذب اسپانسرهای مختلف بتواند با ۱۸ تیم انجام شود. آیا لیگ یک و دو هم امکان اضافه شدن دو تیم را دارند؟

او در پایان گفت: ما بدون توجه به همه شرایط نمی‌توانیم فقط روی این موضوع پافشاری کنیم که لیگ نباید برگزار شود. همانطور که گفتم من درباره هر دو احتمال حرف برای گفتن دارم. اما مهم این است که هر کس می‌گوید لیگ برگزار شود یا تعطیل شود با زمینه علمی حرفش را مطرح کند. آقای روحانی گفتند از ٢٧ اردیبهشت اماکن ورزشی باز می‌شوند. من می‌گویم ستادی تحت عنوان ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال تشکیل شود و آن ستاد موارد را بررسی کنند و خروجی تصمیم آن‌ها برای لیگ اجرایی شود. اگر پدر و مادر بازیکنی دچار ویروس کرونا باشد و آن بازیکن خودش علائم نداشته باشد اما بیماری را انتقال بدهد، یک فاجعه رخ می‌دهد. به همین خاطر می‌گویم که کارگروهی در فوتبال با حضور پزشکان تشکل شود و آن کارگروه درباره لیگ تصمیم بگیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.