نگاهی به عملکرد لیگ‌برتری‌های فوتسال خوزستان در سال ۹۸

[ad_1]

ایسنا/خوزستان تیم‌های لیگ برتری فوتسال آقایان و بانوان خوزستان در سال ۹۸ دو چهره کاملا متفاوت داشتند.

در فصل گذشته (۹۷) لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان کشور، خوزستان دارای چهار نماینده بود که تیم فوتسال ملی حفاری در هر دو بخش آقایان و بانوان، روی سکوی سوم قرار گرفت. اهورای بهبهان و پالایش نفت آبادان نیز به ترتیب در لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان نتوانستند به مقام دست پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، باشگاه ملی حفاری سال های بسیاری است که در لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان تیم‌داری می کند و تیم های آن نیز همیشه مدعی بوده اند. اما تیم آقایان و بانوان این باشگاه در سال ۹۸، دو چهره کاملا متفاوت در لیگ برتر داشتند.

تیم فوتسال آقایان این باشگاه در سال ۹۸ به امید کسب رتبه ای بهتر از سومی فصل قبل، به یعقوب مراقی سپرده شد اما پس از ۱۹ هفته، تیم جوان شده ملی حفاری که در رده هشتم جدول رده بندی قرار داشت، با نظر مسئولان باشگاه به دلیل نتایج نامناسب به سرمربی دیگری یعنی کیاوش علاسوند، سرمربی سابق این تیم سپرده شد تا ضمن شوک به تیم، ملی حفاری بتواند با رتبه ای بهتر به کار خود در مرحله گروهی پایان دهد و راهی پلی آف شود.

این تیم در بدو ورود علاسوند به یک پیروزی شیرین برابر گیتی پسند از مدعیان قهرمانی لیگ برتر رسید ولی روزهای خوش ملی حفاری تنها برای دو سه هفته پایدار بود و حفاری که از ابتدای فصل به هم ریخته ظاهر شده بود، در ادامه مسابقات نیز نتوانست به وضعیت خود سر و سامان دهد و اگرچه به سختی و با عنوان هشتمی به پلی آف راه پیدا کرد اما همانطور که پیش بینی می شد، خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت تا فصل کابوس وار ملی حفاری با ناکامی به پایان برسد؛ عدم پرداخت به موقع مطالبات بازیکنان و از همه مهمتر از دست رفتن روحیه تیمی و نداشتن اعتماد به نفس، از جمله دلایل ناکامی تیم فوتسال ملی حفاری در سال ۹۸ بود و باعث شد که تغییر در راس کادرفنی نیز به کار این تیم بیمار نیاید.

اما تیم فوتسال بانوان ملی حفاری، چهره متفاوتی نسبت به تیم آقایان این باشگاه از خود نشان داد؛ این تیم که فصل چهاردهم لیگ برتر را با عنوان سومی و با هدایت زیور بابایی به پایان رسانده بود، همچون تیم آقایان باشگاه در راس کادرفنی خود تغییراتی داشت و مینا بارانی، سرمربی سابق این تیم، مجددا هدایت دختران حفاری را برعهده گرفت. همچنین منیژه زیبا که از سرپرستان باتجربه لیگ برتر محسوب می شود و یک فصل از ملی حفاری دور بود، مجددا به عنوان سرپرست به کادر این تیم اضافه شد و تمام این ها حاکی از عزم جدی ملی حفاری برای کسب عنوان قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر بود.

ملی حفاری در دیدارهای نخست خود به دلیل عدم هماهنگی، چندان مقتدر ظاهر نشد اما رفته رفته با القای تفکرات بارانی به تیم، دختران حفاری کاری کردند، کارستان. آن ها آنقدر خوش درخشیدند و برابر تمام تیم های مدعی، مقتدر و با جسارت ظاهر شدند تا در نهایت توانستند با کسب عنوان اولی مرحله گروهی، راهی پلی آف شوند.

دختران ملی حفاری در اولین بازی خود در مرحله نیمه نهایی پلی آف نیز تیم قدرتمند و با تجربه سایپا را در خانه اش شکست دادند و در حالی که آماده انجام دومین دیدار بودند، کروناویروس باعث لغو تمام دیدارهای ورزشی شد و آن ها نتوانستند در اهواز برابر سایپا به میدان بروند. باتوجه به این که شرایط در کشور برای برگزاری مسابقات ورزشی به دلیل شیوع کرونا به وضعیت نرمال نرسیده است، هنوز زمان برگزاری دومین دیدار تیم های ملی حفاری و سایپا مشخص نیست. به هر حال کرونا نگذاشت، دختران ملی حفاری در سال ۹۸ به هدف شان که قهرمانی و بازگرداندن جام پس از ۲ سال به خانه بود، دست پیدا کنند ولی آن ها امیدوارند با بهبود شرایط و از سرگیری رقابت های لیگ در سال ۹۹، ماموریت خود را با گرفتن جشن قهرمانی به پایان برسانند.

همچنین اهورای بهبهان، دیگر نماینده خوزستان در لیگ برتر فوتسال آقایان بود. این تیم در سال ۹۸، دومین حضور خود در لیگ برتر را تجربه کرد. بهبهانی ها نسبت به اولین سال حضور خود، بهتر و منسجم تر ظاهر شدند و برابر حریفان بالای جدولی نیز دست و پا بسته نبودند اما اهورا باتوجه به مشکلاتی که داشت، نتوانست در نیم فصل بازیکن جدید جذب کند، ضمن این که سه بازیکن اصلی خود را هم از دست داد و به این ترتیب کارش در لیگ برتر رفته رفته سخت تر شد تا جایی که سقوط به لیگ یک نیز اهورا را تهدید می کرد ولی در نهایت این تیم با برد در آخرین دیدار خود به عنوان دوازدهمی رسید و مُهر بقا در لیگ برتر، پای کارنامه این تیم ثبت شد.

و اما پالایش نفت آبادان نیز دیگر نماینده خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور بود. این تیم برای حضور در فصل پانزدهم لیگ برتر جوانگرایی را در دستور کار قرار داده بود و به همین دلیل، کار خود را چندان خوب آغاز نکرد اما رفته رفته، دختران آبادانی عزم خود را برای موفقیت جزم کردند و پالایش نفت به شکل تیمی خوبی رسید.

نفتی ها در مرحله گروهی تا رده هفتم جدول نیز بالا آمدند و در حالی که تیم خوب نتیجه می گرفت و از شانس صعود به پلی آف نیز برخوردار بود، مدیریت باشگاه تصمیم به تغییر در راس کادرفنی گرفت. بر این اساس، خدیجه پوربهبهانی از هدایت نفتی ها کنار گذاشته شد و در ادامه نیز آبادانی ها نتوانستند امتیازات لازم برای صعود به پلی آف را جمع آوری کنند و سال ۹۸ با ناکامی برای این تیم به پایان رسید.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.