نگرانی از افزایش بار مراجعه به بیمارستان‌ها در پی بارندگی در خوزستان

[ad_1]

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به ورود سامانه بارشی به خوزستان در هفته آینده، از نگرانی بابت افزایش بار مراجعه به بیمارستان‌ها در پی تنگی نفس پس از بارندگی خبر داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به وضعیت شیوع کروناویروس در خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت بیماری در خوزستان باثبات است و افزایشی نیست؛ همچنان روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ مورد بستری داریم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هفته آینده سامانه بارشی وارد خوزستان خواهد شد و نگران اولین بارندگی پاییزی و افزایش بار مراجعه به بیمارستان‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: کسانی که سال‌های قبل به دنبال اولین بارندگی پاییزی خس خس سینه، تنگی نفس و علائم تنفسی داشته‌اند باید قبل از آغاز بارندگی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به پزشک مراجعه کنند یا حداقل اسپری تنفسی را صبح و بعد از ظهر استفاده کنند.

ابول‌نژادیان ادامه داد: این افراد، در زمان بارندگی از منزل خارج نشوند و دو سه روز بعد از بارندگی، از اسپری استفاده کنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: با توجه به هرس درختان کنوکارپوس توسط شهرداری اهواز، امیدواریم کمترین آسیب به مردم وارد شود اما این موضوع منوط به این است که افرادی که سال‌های قبل سابقه آسم، تنگی نفس و علائم تنفسی داشته‌اند یا امسال با آغاز فصل پاییز عطسه، آبریزش بینی، خارش چشم و خارش گلو داشته‌اند، این احتمال را بدهند که به دنبال اولین بارندگی پاییزی دچار علائم تنفسی شوند و تمهیدات لازم را بیاندیشند. ما نیز در بیمارستان‌ها همه تمهیدات را اندیشیده‌ایم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.