هشدار دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از شرایط بحرانی جهان

[ad_1]

دبیر کل اتحادیه عرب نسبت به وجود یک رویکرد خطرناک و آشکار در میان رهبران صهیونیست به ویژه حزب لیکود برای سوء استفاده از شرایط اضطراری جهانی در زمینه مقابله با کرونا جهت گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین و تلاش برای تحمیل یک واقعیت جدید خصوصاً در قدس شرقی و اطراف آن هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العربی الجدید، احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه عرب با بیان این مطلب گفت، خطرناکتر از همه این‌ها،تلاش‌هایی است که حزب راستگرای اسرائیل در بحبوحه سرگرم شدن جهان به مقابله با همه‌گیری کرونا برای پیاده سازی طرح‌های الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی به ویژه در منطقه دره اردن به کار می‌گیرد.

اظهارات ابوالغیط در پیامی از جانب وی خطاب به تعدادی از رهبران جهان از جمله دبیرکل سازمان ملل و وزرای خارجه آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، چین و آلمان و همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره وخیم‌بودن اوضاع سرزمین‌های اشغالی فلسطین در سایه کرونا مطرح شد.
دبیرکل اتحادیه عرب از شش وزیر و مقامات بین المللی خواست تا برای واداشتن اسرائیل به بازسنجی این سیاست‌های خطرناک جهت جلوگیری از بدتر و بحرانی تر شدن اوضاع فلسطین یا اردوگاه‌های پناهجویان در خارج آن خصوصاً در پی تأثیرات جدی بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی کرونا تلاش کنند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.