وحیدی: با برخوردهای توصیه‌ای نمی‌توان جلوی شیوع کرونا را گرفت

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد که برای الزام مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی و سفر نکردن آن ها، تنها بیان توصیه کافی نیست باید با استفاده از رفتارهای سلبی آن ها را ملزم به اجرای این موارد کرد تا بتوان جلوی شیوع کرونا را گرفت.

محمد وحیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در شرایط شیوع گسترده کرونا تنها با دورکاری حداکثری نمی توان با آن مقابله کرد. باید الزاماتی برای کاهش تردد مردم در داخل شهرها و پرهیز از سفرهای برون شهری انجام داد تا در این شرایط شاهد سفرهای بین شهری نباشیم که نتیجه آن افزایش بیشتر شیوع کرونا خواهد بود.

وی ادامه داد: طبق گزارش های ارائه شده بخشی از شیوع کرونا به دلیل افزایش مراودات خانوادگی و مهمانی ها است که باید کاهش پیدا کند. همین که مردم از ترددهای غیرضروری و حضور در بازار پرهیز کنند قطعا با توصیه نمی توان انتظار داشت که جلوی شیوع کرونا گرفته شود. تصمیمات باید به موقع بوده و مثلا درباره سفرها اطلاع رسانی به موقع صورت گیرد تا همچون تعطیلات گذشته شاهد ازدحام جمعیت در جاده ها نباشیم.

نماینده بجنورد با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با شیوع کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است، گفت: برای رسیدن به این هدف یکی از کارها جلوگیری از سفرهای بین شهری است که تردد باعث انتقال بیشتر این ویروس می شود. نمی توان تنها توصیه کرد که مردم سفر نروند به جای آن باید جاده ها را بست و جرایمی هم تعیین کرد. اساسا چرا باید در این شرایط شیوع کرونا سفر انجام شود. به راحتی می توان از طریق رصد پلاک ماشین ها و جلوگیری از ورود آن ها به شهرها موضوع را کنترل کرد. تردد ضروری بحث دیگری است ولی نباید سفر خانوادگی را مشاهده کرد. این یعنی باید جرایمی در نظر گرفته شده و با رفتارهای سلبی جلوی سفرها را گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.