وقتی "شاگرد سابق" از گل‌محمدی انتقام گرفت

[ad_1]

اکبرمنادی با علی دایی به فوتبال ایران معرفی شد و در ادامه زیر نظر یحیی گل‌محمدی روزهای سختی را سپری کرد تا در بازگشت مجدد به فوتبال، توانایی‌های خود را به رخ سرمربی سابقش بکشد.

به گزارش ایسنا، دیدار افتتاحیه لیگ برتر فوتبال ایران میان تیم‌های پرسپولیس و سایپا گلی در برنداشت و بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت. یکی از دلایل موفقیت نارنجی‌پوشان در این دیدار، حضور دروازه‌بان جوان و خوش آتیه به نام محمدحسین اکبرمنادی در این دیدار بود که بعد از بازی با عناوین مختلفی از این دروازه‌بان لرستانی تمجید شد.

عملکرد خیره کننده این دروازه‌بان در بازی با پرسپولیس باعث شد برخی او را لایق دعوت شدن به تیم ملی و پوشیدن پیراهن ایران بدانند؛ دروازه‌بانی که پیش از این هم دیگر تیم پایتخت یعنی استقلال را ناکام گذاشته بود اما با یک تصمیم نه چندان منطقی، مانع از پیشرفت خودش شد.

*کشف علی دایی استقلال را ناکام گذاشت

اکبرمنادی را باید از کشفیات علی دایی در فوتبال بدانیم که در لیگ هجدهم به این دروازه‌بان اعتماد کرد. دروازه منادی خوش شانس بود که در مسیر فوتبالش در راه اسطوره فوتبال ایران قرار گرفت و با اعتماد مربی وقت سایپا در 20 دیدار از لیگ هجدهم برای سایپا به میدان رفت و یکی از بهترین بازی‌های خود را مقابل دوربین‌های تلویزیونی برابر استقلال انجام داد.

10 آبان 97، سایپا و استقلال در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که در آن دیدار دراماتیک، این سایپا بود که با وجود 10 نفره شدن، در ضربات پنالتی شاگردان وینفرد شفر را حذف کرد و اکبر منادی ستاره اصلی این تیم در جریان بازی و پنالتی‌ها بود.

درخشش منادی در آن دیدار به گونه‌ای بود که رسانه‌ها به تمجید از او پرداختند و به سراغ مربی و مدیرعامل سایپا رفتند تا از این بازیکن اطلاعاتی به دست آوردند. منادی که در آن دیدار 22 سال داشت، بعد از بازی در حالی که به عنوان ناجی تیمش نامیده شده بود گفت: ۹ بازیکنی که در جریان بازی دوندگی زیادی داشتند و جلوی حملات استقلال را گرفتند ناجی بازی بودند و نباید من را قهرمان و ناجی سایپا بدانند. همه بازیکنان از جان و دل مایه گذاشتند.

*علاقه گل‌محمدی به اکبرمنادی و پیوستن به شهرخودرو

یحیی گل‌محمدی بهتر از هر کسی اکبرمنادی را می‌شناسد. در واقع بعد از عملکرد بسیار خوب این دروازه‌بان اهل دورود از توابع استان لرستان، سرمربی وقت شهرخودرو برای تقویت تیمش به منظور حضور در لیگ برتر نوزدهم و لیگ قهرمانان آسیا این دروازه‌بان آینده‌دار را جذب کرد.

منادی هم با رفتن علی دایی از سایپا، تصمیم به همکاری با گل‌محمدی، دیگر مربی خوش فکر ایرانی گرفت اما از بخت بد، در ادامه فصل نقل و انتقالات، سید مهدی رحمتی از استقلال جدا و تبدیل به دروازه‌بان اصلی شهرخودرو شد. با این اتفاقات اکبرمنادی که آینده خوبی پیش‌روی خود داشت، هیچ گاه فرصت حضور در زمین را پیدا نکرد تا یکی از بدترین دوران خود را پشت سر بگذارد.

با رفتن گل‌محمدی به پرسپولیس، اکبرمنادی هم تصمیم به جدایی گرفت و باز هم به خانه اول خود بازگشت یعنی سایپا اما این بار نوبت به این دروازه‌بان نرسید تا منادی یک فصل را توام با ناکامی پشت سر بگذارد.

*اثبات توانایی‌ها به سرمربی سابق

اکبرمنادی که یک فصل بد را پشت سر گذاشته بود، بازگشت خیره‌کننده فوتبال را برای دیدار با سرمربی سابقش گذاشته بود تا قهرمان آسیا را مقهور آمادگی بالای خود کند. او که در طول بازی بارها جلوی موقعیت‌های حریف را گرفت، بعد از بازی گفت: بازی سختی بود. خدا را شاکرم که توانستیم یک امتیاز از فینالیست آسیا بگیریم. امروز، روز خوب من بود و توانستم به تیمم کمک کنم.

دروازه‌بان جوان لرستان که با علیرضا بیرانوند، همشهری خود مقایسه می‌شود، می‌تواند در 24 سالگی با حفظ آمادگی بالای خود و تصمیمات درست و منطقی، به پیراهن تیم ملی هم دست پیدا کند به شرطی که کیفیت فنی و بالای او استمرار داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.