پرداخت تسهیلات به باشگاه‌های ورزشی

[ad_1]

وزیر ورزش و جوانان گفت: به باشگاه‌های خصوصی به میزان هر پرسنلی که دارند و حق بیمه پرداخت می‌کنند تا سقف ١٦ میلیون تومان برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام تعلق می‌گیرد که ٨ میلیون برای حقوق و ٨ میلیون برای هزینه باشگاه‌ها خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از  وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در نشست با فعالان اقتصادی بخش ورزش و سازمان‌های مردم نهاد جوانان که عصر امروز برگزار شد، اهمیت سلامت و معیشت مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: نمی‌توان در خصوص وضعیت کرونا نظر قطعی داد چرا که این ویروس رفتار غیر قابل پیش بینی داشته و تا آنجا پیش رفته که اقتصاد دنیا در مقابل این ویروس میکرونی زمینگیر شده و دنیای پسا کرونا دنیای جدیدی خواهد بود که باید با شرایط جدید برنامه‌ریزی کنیم .
وی تصمیمات عرصه ورزش را متاثر از  مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و تصریح کرد: بر همین اساس فعالیت باشگاه‌های خصوصی تا ١٥ اردیبهشت و کلیه مسابقات نیز تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل شده است و تصمیمات جدید نیز با توجه به شرایط شیوع این ویروس در ادامه اتخاذ خواهد شد.

سلطانی‌فر اهمیت فعالیت باشگاه‌های خصوصی را که متاثر از بیماری کرونا دچار مشکلات اقتصادی شدند مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در خصوص ٤٣٠٠ مکان ورزشی که در اختیار داشتیم و به بخش خصوصی اجاره داده شده بود، آنها را مشمول بخشودگی اجاره‌ها در دو ماه کردیم و اگر این شرایط استمرار یابد، بخشودگی نیز ادامه خواهد داشت. از طرفی بیمه کارفرمایان و برق و گاز را هم استمهال ( مهلت ) کردیم.

وزیر ورزش و جوانان فعالیت‌های حدود ٢٨ هزار باشگاه خصوصی در سراسر کشور را مهم برشمرد و گفت: در این زمینه در دولت تسهیلاتی مصوب شده بطوریکه به میزان هر پرسنلی که باشگاه‌ها دارند و حق بیمه پرداخت مَی‌کنند تا سقف ١٦ میلیون نفر برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام ١٢ درصد  تعلق می‌گیرد که ٨ میلیون برای حقوق و ٨ میلیون برای هزینه باشگاه ها خواهد بود .

سلطانی‌فر میزان تنفس این تسهیلات برای باشگاه‌های خصوصی را ٤ ماه و مدت پرداخت آن را ٢ سال عنوان و زمان ارائه آن را از حداکثر هفت تا ده روز آینده اعلام کرد .

وزیر ورزش و جوانان در پایان اراده دولت را علیرغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کمبود منابع کاهش فشارها برای مردم و فعالان اقتصادی دانست و اظهار کرد: اراده وزارت ورزش و جوانان هم کمک به فعالان اقتصادی در ورزش است تا حداقل بتوانند با حفظ وضع موجود اشتغال،  شرایط را مدیریت کنند .
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.