پیکر جمیله سادات کراماتی امروز در قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) آرام گرفت

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی پیکر جمیله سادات کراماتی، شاعر مشهدی، که صبح دیروز، ۲۴ مهر ماه، پس از ماه‌ها درگیری با بیماری سرطان فوت شده بود، صبح امروز در قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) آرام گرفت.

میثم مرادی بیناباج، معاون راهبردی استان‌های حوزه هنری و رئیس حوزه هنری خراسان رضوی، طی پیامی در رابطه با فوت وی گفته بود: درگذشت شاعره مومن و متعهد، سرکار خانم جمیله سادات کراماتی را به بستگان او، جامعه ادبی مشهد و خانواده شعر حوزه هنری خراسان رضوی تسلیت می‌گویم. آن مرحومه شخصیتی کوشا و پیگیر در برگزاری جلسات شعر حوزه هنری خراسان رضوی بود و یاد او برای همیشه در میان شاعران خراسان زنده خواهد ماند.

خداوند روح او را با پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و خاندان پاک او محشور کند.

همچنین محمدکاظم کاظمی، شاعر و منتقد ادبی و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در خصوص فوت او بیان کرده بود: جمیله سادات کراماتی از شاعرانی بود که در دهه طلایی ۷۰ در سنین دانش‌آموزی به جریان‌های شعری مشهد پیوست و از بهترین‌های نسل خویش بود. نام او از آن زمان تا کنون با نام راضیه رجایی، مرضیه موفق و زهرا محدثی گره خورده است.

چند سال از جلسات شعر مشهد فاصله گرفته بود و البته با مطبوعات، از جمله روزنامه شهرآرا همکاری داشت ولی از حوالی اواسط دهه ۹۰ دوباره شاهد فعالیت او بودیم؛ با گام‌های جدیدی که در شعر نیز برداشته بود.

از حوالی سال ۱۳۹۸ در گروه شعر حوزه هنری مشهد مسئولیت یافت و از آن هنگام پیگیری همه امور جلسات نقد کتاب ما با او بود و چقدر هم خوب و با نظم و جدیت کار می‌کرد. در همین زمان از اعضای ثابت جلسه شعر امین نیز بود؛ در کنار یار دیرین خویش راضیه رجایی.

در چند ماه اخیر خبرهای بدی از کسالت او می‌شنیدیم. در آخرین جلسه نقد کتاب ما، درست همزمان با جلسه در اتاق عمل بود. بیماری خوفناک سرطان، او را ذره ذره در خود فرو برد.

باورناپذیر است ولی حقیقتی است تلخ، خبر درگذشت جمیله کراماتی.

روحش شاد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.