چینی‌ها واحد فرآوری سنگ آهن در کرمانشاه می‌سازند

[ad_1]

ایسنا/کرمانشاه مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه گفت: سرمایه‌گذاران چینی برای احداث واحد فرآوری سنگ آهن در شهرک صنعتی مرصاد اعلام آمادگی کرده‌اند.

فرید خلیلی در گفت و گو با ایسنا، از اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران چینی برای احداث واحد فرآوری سنگ آهن در استان خبر داد و افزود: در حال پیگیری و برگزاری جلسات برای نهایی کردن این موضوع هستیم. چینی‌ها نیز با جدیت پای کار هستند و البته تخصص کار در حوزه معادن را در استان‌های دیگر ایران هم دارند.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه با بیان اینکه این واحد در زمینه فرآوری سنگ آهن و تولید گندله‌ برای تکمیل صنایع فولاد فعالیت خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ابتدا قرار بود فعالیت‌های خردایش سنگ آهن صورت بگیرد که به دلیل محدودیت‌های محیط زیستی، فرآوری سنگ آهن جایگزین آن خواهد شد.

وی ادامه داد: این واحد در شهرک صنعتی مرصاد اسلام آبادغرب احداث خواهد شد و سرمایه‌گذاری آن 10 میلیون یورو (معادل 170 میلیارد تومان) است که در فازهای بعدی تا 50 میلیون یوور هم قابل افزایش است.

خلیلی با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی این واحد خریداری شده و برای نصب و راه‌اندازی سه ماه زمان نیاز دارد، یادآور شد: با بهره‌برداری از این واحد 100 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه زمینی که در مرحله اول برای این واحد در نظر گرفته شده را چهار هکتار اعلام کرد که در فازهای بعدی تا هشت هکتار افزایش می‌یابد و عنوان کرد: خوشبختانه مشکل خاصی برای تامین برق و آب این واحد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی و با توجه به تحریم‌ها روند جذب سرمایه‌گذار خارجی بسیار دشوار شده، تاکید کرد: برای ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی نیازمند در نظر گرفتن مشوق‌ها و تسهیل‌گری از سوی دستگاه‌های مربوطه هستیم.

خلیلی همکاری سایر دستگاه‌ها را در این زمینه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه‌ها اصرار بر اجرای دقیق قانون دارند و این در حالی است که می‌توان در برخی موارد تسهیل‌گری‌هایی هم انجام داد.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه معتقد است، جذب سرمایه‌گذاران خارجی خصوصا در مناطق مرزی نه تنها به ایجاد اشتغال کمک می‌کند، بلکه در تامین امنیت این مناطق نیز اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.