کالاهای اساسی ماه رمضان آماده توزیع در خراسان رضوی

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: 50 درصد سهمیه ماه رمضان به شهرستان‌ها تعلق می‌گیرد، 50 درصد مشهد نیز باید بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بازارهای شهرداری و تعاونی‌های مصرف کارگری و کارمندی توزیع شود که به محض تحویل گرفتن حواله خود، جذب و توزیع را شروع می‌کنند.

علی غفوری‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص توزیع کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: امسال نیز مانند سال‌های قبل تنظیم بازار کشور برنامه‌ریزی‌هایی را برای تامین اقلام مورد نیاز این ایام انجام دادند، ما نیز از قبل در استان تمهیداتی را پیش‌بینی کرده بودیم که الان در حال اجرای آن هستیم.

وی با بیان اینکه استاندار تاکید داشتند که برای تهیه سبد معیشتی کمک‌هایی انجام شود، عنوان کرد: ما قبل از اینکه سهمیه ماه رمضان به استان داده شود، با همکاری دستگاه‌های دیگر در استان و دستور استاندار، پیگیری کردیم که چند دستگاه از جمله شهرداری، آستان قدس، سپاه و کمیته امداد در حال تهیه بسته‌های حمایتی معیشتی برای اقشار مورد نظر خود هستند.

غفوری‌مقدم افزود: ما نیز در حال همکاری برای تهیه اقلام مورد نیاز این دستگاه‌ها هستیم که 1500 تن برنج و 500 تن شکر در اختیار آنها قرار دادیم تا برای سبد معیشتی استفاده کنند، البته در سبد معیشتی آنها اقلام دیگری نیز وجود دارد که خودشان تامین می‌کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه 50 درصد سهمیه‌های ماه رمضان که به ما اعلام شده برای مشهد و 50 درصد برای شهرستان‌ها است، تصریح کرد: 4044 تن برنج هندی به ما اعلام شده که قیمت آن برای مصرف‌کننده 80 هزار تومان است. شکر سهمیه‌ای که برای ما در نظر گرفتند، 4044 تن بوده که باید آنها را به صورت بسته‌بندی یک کیلویی آماده کنیم و قیمت هر بسته نیز 5900 تومان است.

وی ادامه داد: 2022 تن مرغ منجمد نیز برای استان ما در نظر گرفته شده که البته قیمت مصرف‌کننده 12 هزار تومان است و با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت مرغ گرم پایین‌تر بوده، این قیمت کشش ندارد، اگر قیمت مرغ گرم افزایش پیدا کند، این مرغ کشش قیمت داشته و توزیع خواهد شد. 1213 تن گوشت گوساله منجمد نیز برای ما در نظر گرفتند که قیمت آن برای مصرف‌کننده 42 هزار تومان است.

غفوری‌مقدم اضافه کرد: 4044 تن روغن نباتی نیز به استان تحویل داده شده که قیمت آن بر اساس قیمت مصوب یعنی قیمت روی کالا بوده و اختلاف قیمتی در بازار وجود ندارد، در صورتی که مباشر آن را از درب کارخانه تحویل بگیرد، ممکن است 5 درصد زیر قیمت بازار باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: ما برنامه‌ریزی توزیع را اعلام کردیم، 50 درصد به شهرستان‌ها تعلق می‌گیرد که روز شنبه به آنها اعلام شده، 50 درصد مشهد را نیز باید بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بازارهای شهرداری و تعاونی‌های مصرف کارگری و کارمندی توزیع کنیم که یکشنبه به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد تا حواله‌های جذب سهمیه‌ها را دریافت کنند، به محض اینکه هر کدام از فروشگاه‌ها حواله خود را تحویل بگیرند می‌توانند جذب و توزیع را شروع کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.