کاهش مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در مازندران

[ad_1]

ایسنا/مازندران مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ نفر (همگی مرد ) در مازندران در اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ نفر گزارش شده است.

علی عباسی تصریح با بیان اینکه بر اساس گزارش ها بیشترین آمار مرگ ‌و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در شهرستان های کلاردشت با ۳ نفر بیشترین و شهرستان های  نور با ۲ و بهشهر، ساری ، بابلسر و آمل هر کدام با یک نفر در رتبه های بعدی قرار دارند، اظهارکرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان اردیبهشت با ۳ مورد بیشترین ماه و فروردین ،خرداد و تیرماه  هر کدام با ۲ و شهریور با یک فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن عمدتا در نیمه دوم سال به دلیل سرما، استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می یابد؛ به هموطنان توصیه می شود هنگام استفاده از وسایل گرمازا، به توصیه های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایش و مسیر خروجی گاز مونواکسید کربن اطمینان حاصل نمایند.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران در سال گذشته (۹۸) ۳۵ نفر (۲۶ مرد و ما بقی زن) در اثر گاز گرفتگی با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.