[ad_1]

ایسنا/اصفهان فرماندار اردستان گفت: با برنامه ریزی های متعدد و کلاس های آموزشی، آمار طلاق شهرستان اردستان در سال گذشته ۲۳ درصد کاهش داشته است.

حمیدرضا تاملی امروز (پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت) در بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی اردستان با اشاره به اهمیت فعالیت این مرکز در سطح شهرستان به منظور رسیدگی و برطرف کردن مشکلات و ناهنجاری های خانواده ها اظهار کرد: فرمانداری شهرستان حمایتهای لازم را در جهت کاهش مشکلات این مرکز انجام خواهد داد. 

به گزارش ایسنا، فرماندار اردستان با بیان اینکه همواره موضوع نزاع، درگیری و همچنین طلاق در شهرستان اردستان مورد توجه بوده است، گفت: با برنامه ریزی های متعددی و برگزاری کلاس های آموزشی، آمار طلاق در سال گذشته ۲۳ درصد کاهش داشته و اردستان در رتبه پنجم استان قرار گرفته است. همچنین پرونده های نزاع و درگیری هم ۳۰ درصد کاهش داشته است.

همچنین در ادامه مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان اردستان گفت: اورژانس اجتماعی شهرستان اردستان در یک سال گذشته بیش از ۳۳۶ مورد تماس تلفنی از سوی مردم دریافت کرده است.

اعظم علی بیگی با بیان اینکه بسیاری از موضوعاتی که در جامعه وجود دارد و به اورژانس اجتماعی مرتبط می شود به صورت تلفنی برطرف می شود، افزود: البته مواردی که با تلفن برطرف نشود با حضور میدانی همکاران و اعزام افراد به مرکز اورژانس، رسیدگی های بیشتری انجام شده که در این ارتباط ۶۵ پرونده تشکیل و با جلسات مشاوره و مددکاری مشکلات آنان تا حدودی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۶۵ پرونده ای که در اورژانس اجتماعی تشکیل شده بیشترین آمار مربوط به کودک‌آزاری است، گفت: از این تعداد ۲۹ مورد کودک آزاری، ۱۳ مورد همسرآزاری، ۶ مورد سالمندآزاری و … وجود داشته است.

وی یکی از وظایف اصلی اورژانس اجتماعی را آگاهی بخشیدن به مردم جامعه عنوان کرد و گفت: اورژانس اجتماعی در یک سال گذشته ۷۹ دوره آموزشی در خصوص آموزش‌های خود مراقبتی، مهارت‌های زندگی با همکاری آموزش و پرورش در مناطق شهری اردستان انجام داده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.