"کرونا" بیماری بومی دنیا می‌شود

[ad_1]

یک متخصص بیماری‌های عفونی تاکید کرد: بعد از ابتلای ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت جهان به کرونا، این بیماری به عنوان بیماری بومی جهان شناخته خواهد شد.

دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت زندگی با وجود بیماری کرونا، گفت: باید توجه کرد که بعد از اینکه ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت جهان به کرونا مبتلا شدند، دیگر این بیماری، به عنوان بیماری بومی جهان محسوب می‌شود و مانند بیماری‌هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و… انتظار وقوع آن را داریم.

وی افزود: بر همین اساس به نظر می‌آید این اتفاق طی هشت تا ۹ ماه دیگر رخ خواهد داد و ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت جهان به این بیماری مبتلا می‌شوند. بنابراین نمی‌توان همه ساله چنین محدودیت‌هایی را داشته باشیم؛ چراکه این بیماری یک بیماری روتین خواهد شد.

مردانی ادامه داد: بر این اساس باید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم. در عین حال برای عرضه واکسن حداقل یکسال دیگر، زمان نیاز است.

وی تاکید کرد: بنابراین کرونا یکی از بیماری‌های روتین در دنیا محسوب خواهد شد، مانند سایر بیماری‌ها چون جذام، سرطان و…، اما وقتی عده زیادی به این بیماری مبتلا شدند، در برابر آن ایمن می‌شوند و دیگر مبتلا نخواهند شد و در نتیجه بیماری را به سایرین منتقل نمی‌کنند. بر همین اساس بیماری کرونا نوعی بیماری عادی محسوب می‌شود و نگرانی ندارد. در عین حال امیدواریم تا آن زمان درمان کرونا مشخص شود.

مردانی درباره برخی گزارش‌های مبنی بر ابتلای مجدد کرونایی‌ها به این بیماری، گفت: ابتلای مجدد در تمام افراد دیده نمی‌شود و به طور کلی ۱۴ درصد افراد ممکن است، دچار ابتلای مجدد شوند که احتمالا هم به نوع خفیف بیماری مبتلا خواهند شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.