"کرونا" نمی‌گوید وارد استادیوم نمی‌شوم تا لیگ را برگزار کنید!

[ad_1]

ایسنا/خوزستان مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: فوتبال پدیده ای جدا از سایر پدیده های اجتماعی نیست که بگوییم ویروس کرونا گفته است، “من درب استادیوم می ایستم و وارد ورزشگاه نمی شوم تا شما فوتبال را برگزار کنید.”

سعید آذری در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین اظهارنظر سرپرست کمیته مسابقات‌ سازمان لیگ فوتبال مبنی بر این که اولویت‌شان از سرگیری مسابقات و به پایان رسیدن لیگ برتر است، اظهارکرد: چنین اظهارنظری برای ما نیز ارزشمند بوده و آرزوی همه ما از سرگیری لیگ و فوتبال است ولی ظواهر چیز دیگری را نشان می دهند و اولویت ما برگزاری فوتبال نیست و تماشای فوتبال در یک محیط سالم، اولویت ما محسوب می شود. یکی از رسالت های فوتبال این است که محیطی را برای تماشاگران مهیا کنیم که اگر دارای امکانات رفاهی صد درصدی نیست، حداقل سلامتی آن ها به خطر نیفتد که به نظر من باتوجه به شیوع کروناویروس، اکنون این شرایط فراهم نیست.

وی بیان کرد: از سرگیری لیگ برتر عالی است اما حرف اول و آخر را مسئولان بهداشتی و سلامت مردم می زنند. فوتبال پدیده ای جدا از سایر پدیده های اجتماعی نیست که بگوییم ویروس کرونا گفته است “من درب استادیوم می ایستم و وارد ورزشگاه نمی شوم تا شما فوتبال و لیگ را برگزار کنید”.

 مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: در مورد این که لیگ برتر از چه زمانی مجددا آغاز شود نیز باید بگویم، باتوجه به این که تخصصی در این زمینه نداریم، بهتر است اظهارنظر نکنیم زیرا این چنین اظهارنظرهایی منشا کارشناسی ندارد و بر اساس مستندات نیست و قضاوت شهودی محسوب می شود. بنابراین پیش بینی هایی که در این زمینه داریم، ممکن است با چالش مواجه شوند که در این شرایط خوب نیست. باید واقعیت را به مردم بگوییم که تا وقتی ستاد پیشگیری از کرونا به این نتیجه نرسد که تجمعات ورزشی می تواند برگزار شود، فوتبالی وجود ندارد.

وی افزود: به هر حال بحث اول سلامت مردم است و این که ستاد پیشگیری از گسترش کرونا چه زمانی دستور برگزاری مسابقات را می دهد، یک طرف قضیه است و این که سازمان های بالاسری فوتبال مانند FiFA و AFC چه تصمیم های کلانی را برای سیاست گذاری جدید فوتبال در دنیا می گیرند و باتوجه به بررسی های منطقه ای و این که هر منطقه باتوجه به ویروس کرونا، چقدر قابلیت برگزاری فوتبال در آینده را دارد، طرف دیگر قضیه است. این که چه تیمی قهرمان شود و چه تیمی سقوط کند، مسایل فرعی هستند و امروز اولویت ما نیستند. اولویت و وظیفه ما این است که فقط به سلامتی مردم و همکاری جهت عدم گسترش ویروس کرونا توجه کنیم.

آذری همچنین درباره برخی اظهارنظرها درخصوص چگونگی به اتمام رسیدن لیگ نیز گفت: در ابتدا باید ببینیم سرانجام برگزاری لیگ برتر چه می شود که من فکر می کنم با این شرایط که شاهد آن هستیم، مسابقه ای در کار نخواهد بود، مگر این که این اتفاق در سه چهار ماه آینده رخ دهد که با این وضعیت، شرایط لیگ بیستم نیز به مخاطره خواهد افتاد. در هر صورت تحلیل همه ما باید این باشد که مردم باید بیشتر به سلامتی شان اهمیت دهند و فوتبال برای زنده ها است. به  هر حال در این زمینه هر کسی می تواند پیشنهاد دهد و اظهارنظر کند که مساله پیچیده ای هم نیست اما این که کدام از این اظهارنظرها عملی شود، مهم است. یک تیم برای قهرمانی، دیگری برای گرفتن سهمیه و تیمی دیگر برای سقوط نکردن تلاش می کند و زحمت می کشد. اکنون تمام تیم ها حق دارند و اگر قرار باشد، حق تیمی ضایع شود، پیگیری می کنیم که حق تیم فولاد تضییع نشود. بازهم تاکید می کنم، فلسفه فولاد خوزستان، سلامتی مردم است.

وی همچنین در پاسخ به این که سوال که در این شرایط دستمزد فوتبالیست‌ها چگونه محاسبه خواهد شد و آیا از دستمزد آن‌ها کم می شود؟ عنوان کرد: یک بخش از این موضوع بحث اخلاقی و بخش دیگر آن بحث حرفه ای است؛ اکنون بیشتر مردمی که در سراسر دنیا درگیر کرونا هستند، مشاغلی به صورت روزمزد و کارمزد داشته اند و وقتی برای این افراد کاری نیست که بخواهند خدمات ارائه دهند، قاعدتا دستمزد آن ها حذف می شود. قراردادهایی که بین باشگاه ها و فوتبالیست ها است نیز براساس ارائه خدمات ورزشی است و سوال من این است آیا اکنون که خدماتی ارائه نمی شود، باید دستمزد بازیکن پرداخت شود یا خیر؟ همچنین بحث اخلاقی این است که جامعه فوتبال و بازیکنان در دنیا در این زمینه به اجماع برسند که باتوجه به این که خدماتی ارائه نداده ایم، برای این که باشگاه ها برای سال های آینده هم این قدرت را داشته باشند که از نظر مالی ما بازیکنان را تامین کنند، کار مشارکتی و اخلاقی انجام دهیم و خودمان داوطلبانه دستمزد این روزها را دریافت نکنیم و در غیر این صورت ما نمی توانیم به بازیکن بگوییم به خاطر کرونا، 40 درصد قراردادت را دریافت نکن.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.