کلینیک مجازی برای بازتوانی ریوی و ورزش درمانی بیماران کرونا

[ad_1]

گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و با توجه به نیازهای بیماران مبتلا به ویروس کروناٰ، با استفاده از شواهد علمی بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را طراحی و تدوین کرده است.

به گزارش ایسنا، گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و با توجه به نیازهای بیماران مبتلا به ویروس کروناٰ، با استفاده از شواهد علمی نسبت به طراحی و تدوین بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اقدام کرد. قرار بر این است که این برنامه نخست در تمامی بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی تهران و سپس به سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور گسترش یابد.  

باید توجه کرد که یکی از مشکلات اصلی بیماران بهبود یافته از فاز حاد و بستری بیماری کووید ۱۹، ناتوانی و محدودیت تنفسی و جسمانی است و این برنامه بازتوانی ریوی متشکل از ارزیابی اولیه طبی و فیزیکی، تمرینات تنفسی و تمرینات مختلف هوازی، قدرتی و کششی است که بر اساس قضاوت بالینی متخصصان پزشکی ورزشی این کلینیک مجازی و با توجه به شرایط بیمار تجویز و با استفاده از محتوای مجازی به شکل کلیپ و دستورالعمل های ساده ارائه خواهد شد. با پیگیری های منظم و با افزایش تدریجی شدت و تناوب تمرینات برنامه مذکور به دنبال زمینه سازی بازگشت فرد مبتلا به زندگی عادی در کمترین زمان و با کمترین عارضه است.

این برنامه با مشارکت متخصصین پزشکی ورزشی بیمارستان های امام خمینی(ره)، دکتر شریعتی و سینا برگزار می‌شود.  گروه پزشکی ورزشی برای دوران پس از طی دوران قرنطینه خانگی بیماران نیز برنامه بازتوانی حضوری در کلینیک های پزشکی ورزشی را طراحی کرده که در سه بیمارستان فوق به زودی آغاز خواهد شد.  

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، مبتلایان به ویروس کرونا می‌توانند از ۲۳ فروردین با مراجعه به کلینیک مجازی بیمارستان امام خمینی(ره) به آدرس https://eclinic.ikht.ir/  در صفحه کرونا در کنار استفاده از سایر کلینیک های مرتبط با کرونا در خصوص اخذ نوبت از کلینیک پزشکی ورزشی و بازتوانی ریوی اقدام کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.