کمبود آرد در اردبیل شایعه است

[ad_1]

ایسنا/اردبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: کمبود آرد در اردبیل شایعه است و نانوایی‌ها موظف به پخت نان در طول شبانه‌روز هستند.

رامین صادقی 8 آبان که به همراه بازرسان تعزیرات و معاون دادستان اردبیل از چند کارخانه آرد در اردبیل، نیر و نمین بازدید می‌کرد، اظهار کرد: تمام کارخانه‌های تولید آرد با رعایت استانداردها و موازین اعلام شده فعالیت می‌کنند و هیچگونه تعطیلی در این واحدها رخ نداده است.
وی به گلایه‌های مردم در روزهای اخیر به دلیل کمبود پخت نان در شهر اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر نانوایی‌های متعددی مورد بازرسی قرار گرفتند و تعدادی از نانوایان متخلف که اقدام به عرضه خارج از شبکه آرد و احتکار در این موضوع کرده بودند، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: تمام نانوایی‌های دولتی و آزادپز موظفند به هر میزان که نیاز دارند آرد خود را به روز تهیه کنند و هیچ مشکلی در تامین آرد مورد نیاز آنها وجود ندارد.
صادقی کیفیت آرد تولیدی را در این استان به تناسب گندم ذخیره‌سازی شده مناسب ارزیابی کرد و گفت: آرد تولیدی با کیفیت و رعایت تمام اصول استاندارد و در کیسه‌های آبی و زردرنگ تهیه و در اختیار نانوایی‌های دولتی و آزادپز قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: مرغوبیت گندم و آرد تولید شده مورد تائید بازرسان و معاون دادستان قرار گرفت و تاکید بر این بوده تا بهترین و کیفی‌ترین محصول روانه بازار مصرف شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: تمام اصول بهداشتی و همچنین سبوس‌گیری آرد در کارخانه‌ها  انجام می‌شود و با همراهی اداره کل غله سعی بر تامین گندم مورد نیاز کارخانه‌های آرد را دارد تا منطبق بر سهمیه آنها از سیلوها بارگیری گندم انجام و سپس پلمپ این مجموعه‌ها به انجام برسد.
صادقی تصریح کرد: ما به مردم اطمینان می‌دهیم کمبودی در توزیع و تامین آرد وجود ندارد و به میزان کافی آرد در بین واحدهای نانوایی توزیع و کمبودی در عرضه نان هم وجود نخواهد داشت.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.