کنترل کرونا باور عمومی می‌خواهد

[ad_1]

ایسنا/فارس استاندار فارس تاکید کرد که تا مردم به یک باور عمومی در کنترل بیماری کرونا نرسند، تعطیلی‌ کارساز نخواهد بود.

عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ١٤ آبان در نشست مشترک با مجمع نمایندگان استان فارس، با تاکید بر اینکه یکی از مسائلی که باید به آن توجه کرد موضوع فرهنگ عمومی است، گفت: کمال هر جامعه‌ای متاثر از فرهنگ عمومی آن جامعه است.

او ادامه داد: فرهنگ عمومی ما نیز دارای ذخایر بالنده زیادی جهت شکل دهی و سوق فرهنگی به جامعه جهانی است که در یک دید تاریخی و در باورهای پیشینیان مان تبلور پیدا کرده است. به روز کردن آنها و انتقال به نسل جوان و اجرای گام دوم انقلاب موجب ارتقای فرهنگ عمومی می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه هدف از این جلسات اینچنین تعامل نیروهای اثرگذار برای توسعه استان و دستیابی به اهداف است، تاکید کرد که باید با اولویت بندی امور، بین منابع محدود و نیازهای نامحددی یک توزان برقرار کنیم.

رحیمی همچنین با بیان اینکه با کارهای بسیار ضروری باقی مانده که باید انجام شود، خاطرنشان کرد: نیازهای جامعه پویاست و باید بتوانیم بین منابع محدود و نیازمندیها یک تعادل ایجاد کنیم.

او ادامه داد: مقرر شده که تا پایان امسال پروژه‌های بالای ٩٠ درصد و تا پایان ١٤٠٠ پروژه‌های بالای ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام برسند.

استاندار فارس تصریح کرد: اعتبارات محدود است به همین دلیل اگر روی نیازهای اساسی تمرکز کنیم، نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

رحیمی همچنین گفت: از یک عقب ماندگی تاریخی در زمینه اعتبارات عمومی هستیم که طی دو سال گذشته تلاش شده تا یک تا چند درصد افزایش یابد.

او اضافه کرد: در راستای توسعه و رفع موانع سرمایه گذاری نیز اقداماتی همچون؛ مجوزهای بدون نام را به سرانجام رساندیم و طرح بنگاههای به اضافه یک را برای ایجاد اشتغال اجرایی کردیم که با اجرای این طرح در سال ٩٨

٣٥ هزار نفر مشغول به کار شدند.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشا ه به شیوع بیماری کرونا در استان و طرح تعطیلی دو هفته‌ای از سوی نهادها و افراد، تاکید کرد بدون مطالعه همه جانبه نمی‌توان تصمیماتی برای تعطیلی شهر در شرایط کرونایی لحاظ کرد.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *