بازی پلیس خوب-پلیس بد آمریکا در بازار نفت

[ad_1]

رییس جمهوری آمریکا در مورد شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در جهان با روسای‌جمهوری کره‌جنوبی و مکزیک به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی حول محور مبارزه با کروناویروس به بحث و گفت‌وگو پرداختند و ترامپ از کمک‌های کره‌ی جنوبی در تهیه کیت‌های آزمایشی کرونا در ایالات متحده ابراز تشکر و قدردانی کرد.

کاخ سفید هم‌چنین در بیانیه‌ای اعلام کرد، هر دو رییس‌جمهوری برای شکست کرونا، جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر این ویروس و احیای اقتصاد جهانی با اجرای همکاری‌های مشترک به توافق رسیدند. دو طرف همچنین در مورد راه‌های تقویت روابط امنیتی میان دو کشور آمریکا و کره‌جنوبی گفت‌وگو کردند.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که ترامپ به تازگی با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهوری مکزیک نیز در رابطه با اپیدمی کرونا به مذاکره پرداخته است. دو طرف توافق کرده‌اند که اعمال محدودیت‌های عبور و مرور در مرزهای مشترک دو کشور را به منظور مبارزه با ویروس کرونا ادامه دهند.

کاخ سفید اعلام کرد که روسای‌جمهوری دو کشور همچنین در مورد لزوم حفظ محدودیت‌ها در تردد از مرزهای زمینی دو کشور برای اهداف غیرضروری به بحث و گفت‌وگو پرداختند. این در حالی است که مرزهای دو کشور برای مقاصد تجاری، بهداشتی، امنیتی، تأمینی و سایر صنایع که برای کشورها نقشی حیاتی دارند، باز باقی می‌مانند. ترامپ هم‌چنین برای حمایت و تقویت سیستم بهداشت و درمان مکزیک اقدام به تأمین و ارائه‌ منابع اضافی برای دولت مکزیک کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.