[ad_1]

رادیو امروز ۸۰ ساله شد و حمید منوچهری ـ هنرمندی که از این ۸۰ سال ۶ دهه را با رادیو همراه بوده است ـ در سالروز تولد صدا چنین می‌گوید: «من عاشق رادیو هستم و به آن بسیار گوش می‌دهم. با مردمی هم که برخورد کرده‌ام، بسیار رادیو گوش می‌کردند. در رادیو بیشتر از دوبله صحبت کرده‌ام. هم شنیده‌ام و هم کار کرده‌ام.»

حمید منوچهری ـ صدای آشنای مردم ـ حدودا هم‌سن رادیو است. او متولد ۱۳۲۰ است و از این سال‌ها، ۶۰ سال را با رادیو گذرانده است.

این هنرمند در گفت‌وگویی با ایسنا که به بهانه‌ی سالروز ورود رادیو به ایران انجام شد، از ابتدای حضورش در رادیو و عشقش به این کار گفت و یادآور شد: «من ۲۵ سال است که بازنشسته شده‌ام اما هنوز هم کار می‌کنم و آماده‌ام و اگر کار نکنم مریض می‌شوم. من عاشق رادیو و میدان ارگ هستم. ابتدا در رادیو ارتش کار می‌کردم و بعد به رادیو ایران دعوت شدم. من اولین کارگردان «صبح جمعه» بعد از انقلاب هستم و بعد از آن «عصر جمعه» را داشته‌ام. بعد وارد شبکه فرهنگ و سپس شبکه جوان شدم. از سال ۱۳۸۱ یا ۸۲ هم در رادیو نمایش فعالیت می‌کنم. ما این شبکه را عاشقانه برای نمایش افتتاح کردیم. از سال ۱۳۴۱ تا الان کار می‌کنم.»

منوچهری تاکید دارد که هنوز هم کارش را عاشقانه ادامه می‌دهد و اضافه می‌کند: سیزدهم و چهاردهم اردیبهشت هم برای ضبط برنامه می‌روم. به خاطر درهم و دینارش نیست. نزدیک به ۶۰ سال از عمر کاری من می‌گذرد و این ۶۰ سال با عشق به مردم گذشته است. هر کاری کردم سعی کردم اول نگاهم به مردم باشد.

او درباره‌ی فعالیت‌های رادیو در شرایط کنونی گفت: «رادیو همیشه برنامه‌های خودش را دارد و در این روزها با پیشکسوتان رادیو مصاحبه می‌کند تا از خاطراتشان بگویند. شبکه نمایش دیروز با من مصاحبه کرد و امروز با رادیو ایران صحبت کردم. از پیشکشوتان تعداد زیادی نمانده است. ژاله علو، توران مهرزاد و بهزاد فراهانی که شنیده‌ام این روزها کسالتی دارد از پیشکسوتان رادیو هستند.
رادیو کارهایی که برای شادی مردم باشد را تدارک دیده و حرف‌هایی که من این روزها در مصاحبه‌هایم زده‌ام این بوده است که ان‌شاءالله این روز فرخنده زایش رادیو برای تمام ایرانی‌های عزیز در هر جای دنیا که هستند مبارک باشد. تولد است و باید شادی باشد.»

منوچهری اوضاع فعلی با وجود شیوع ویروس کرونا را فاجعه‌ای بی‌سابقه دانست و عنوان کرد: من هیچوقت کار را رد نمی‌کنم چون عاشق کارم هستم اما الان به مهمانی نمی‌روم. اتفاقی که افتاده فاجعه است. در تمام این ۸۰ سالی که عمر کردم، چنین چیزی را حتی لمس نکرده‌ام و با هیچ سالی نمی‌توانم تطبیقش دهم. اما امروز که همسرم را به دکتر بردم چهار ساعت طول کشید و دیدم که مردم همه با ماشین‌ها به خیابان‌ها آمده‌اند.
او خطاب به مردم گفت: به مردم می‌گویم که از خانه‌هایشان خارج نشوند و خرید غیرضروری و انبار کردن را رها کنند. وقتی همسایه من نداشته باشد آیا من نباید به او کمک کنم؟ اگر ما به جایی برسیم که همسایه‌یمان برایمان بی‌اهمیت باشد، این فاجعه است و البته ناگفته نماند که عده‌ای مجبورند برای تامین مخارج خود از خانه خارج شوند.

این گوینده پیشکسوت در پایان صحبت‌هایش ضمن انتقاد از شرایط اقتصادی کشور، عمده نگرانی‌اش را وضعیت جوان‌ها اعلام کرد و گفت: امیدوارم همه جوان‌ها سلامت، خوب و خوشبخت باشند. آرزوی من خوشبختی جوان هاست. جوانان آینده‌سازان مملکت خواهند بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.