یحیی و لیستی برای اعاده حیثیت

[ad_1]

نکته‌ای که لیست یحیی را کلیدی‌تر می‌کند، ریزش احتمالی در کادر بازیکنان پرسپولیس است.

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت:‌ «دوره قبلی که یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس بود، از ابتدای نیم‌فصل دوم لیگ دوازدهم هدایت سرخپوشان را بر عهده گرفت و در واقع خیلی خبری از لیست خرید و این حرف‌ها نبود. آن زمان رضا حقیقی بعد از توافق با خود محمد رویانیان به پرسپولیس پیوست که خرید خوبی هم از آب درآمد، بقیه بازیکنان به‌تدریج و تا میانه‌های نیم‌فصل دوم جذب شدند. در این میان یکی از خریدهایی که با نظر مستقیم یحیی انجام شد، عادل کلاه‌کج بود. کلاه‌کج که قبلش هم سابقه حضور در پرسپولیس را داشت، این‌ بار هم مثل دوره اول چندان عملکرد موفقیت‌آمیزی نداشت تا در پایان فصل بار دیگر از جمع سرخپوشان جدا شد. دیگر خریدهای گل‌محمدی در آن مقطع ولاتکو گروزدانوسکی مقدونیه‌ای و مارکو پروویچ صرب بودند که اولی خیلی معمولی از کار درآمد اما دومی بهتر بود.

یحیی امسال هم از زمستان و با شروع نیم‌فصل دوم هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت؛ مقطعی که تیم ۲ خرید جدید انجام داد که هر دو هم شکست خورد. آنتونی استوکس بیشتر به‌ نظر می‌رسد خرید مورد علاقه مدیرعامل پیشین باشگاه بود که مطابق انتظار دست قرمزها را لای پوست گردو گذاشت و رفت. حکایت اوساگونا اما فرق می‌کرد و گل‌محمدی در نخستین جلسه تمرینی‌اش با پرسپولیس افشا کرد از ۱۰روز پیش از امضای قرارداد با پرسپولیس نظرش را برای جذب این بازیکن داده بود! با این حال، اوساگونا هم نتوانست چندان توقعات را برآورده کند؛ طوری که شایعه شده پایان فصل از پرسپولیس جدا خواهد شد.

همه اینها نشان می‌دهد لیست خرید یحیی در پرسپولیس برای تابستان، به نوعی برای او حکم حیثیتی هم خواهد داشت و گل‌محمدی باید بتواند نفراتی را جذب تیم کند که برای سرخپوشان مثمر‌ ثمر باشند. هم‌اکنون مثلا از شایان مصلح یا علی نعمتی (مدافع شهرخودرو) به‌عنوان گزینه‌های احتمالی مد نظر گل‌محمدی برای حضور در پرسپولیس یاد می‌شود. هرچند طبیعتا صحت و سقم شایعات نقل‌وانتقالاتی هیچ‌گاه چندان روشن نیست. نکته‌ای که لیست یحیی را کلیدی‌تر می‌کند، ریزش احتمالی در کادر بازیکنان پرسپولیس است؛ جایی که پایان فصل نفراتی همچون بیرانوند، شجاع خلیل‌زده، بشار رسن، مهدی ترابی، علی علیپور و … امکان ترک تیم را پیدا می‌کنند و هر کدام‌شان که بروند، باشگاه باید یک گزینه مطمئن برای جانشینی‌اش پیدا کند. به این ترتیب باید منتظر بمانیم و ببینیم یحیی چه نسخه‌ای برای تیمش می‌پیچد؛ هرچند تحقق حداکثری لیست او هم یک شرط مهم است؛ آنچه به قدرت و کفایت مدیران باشگاه مربوط می‌شود.»

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.