۳۳ درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی استان کرمان، عضو شبکه آموزشی «شاد»

[ad_1]

ایسنا/کرمان معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ۱۱هزار و ۱۸۶ کلاس درس تاکنون به عضویت شبکه شاد در آمده اند که بیش از ۷۸ درصد کلاس ها را شامل می شود تصریح کرد: از کل تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی استان کرمان تاکنون حدود ۱۱۰ هزار نفر معادل ۳۳ درصد عضو شبکه شاد شده اند.

“عباس ضیاء” در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت عملکرد شبکه «شاد» در استان کرمان اظهار کرد: ۳۰۹۷ نفر از مدیران مدارس ابتدایی استان کرمان هم اکنون در شبکه آموزشی «شاد» عضو شده اند که معادل ۹۵ درصد کل مدیران مدارس سطح استان است.

وی با بیان اینکه ۱۱هزار و ۱۸۶ کلاس نیز به عضویت شبکه شاد در آمده اند که بیش از ۷۸ درصد کلاس ها را شامل می شود تصریح کرد: از کل تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی استان کرمان تاکنون حدود ۱۱۰ هزار نفر معادل ۳۳ درصد عضو شبکه شاد شده اند.

ضیاء با اشاره به ارائه آموزش ها از طریق شبکه شاد به دانش آموزان بیان کرد: به علت پراکندگی استان، نداشتن گوشی هوشمند برخی والدین یا دانش آموزان و قطعی اینترنت، در برگزاری کلاس های درس با استفاده از این سامانه مشکلاتی داریم اما همکاران ما برخی به صورت آنلاین و یا از طریق شبکه های اجتماعی فضای مجازی کار آموزش را انجام می‌دهند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به عدم دسترسی برخی دانش آموزان در روستاها یا مناطق عشایری به اینترنت و فضاهای مجازی، گفت: برای جلوگیری از عقب ماندن دانش آموزان مناطقی که دسترسی به اینترنت ندارند، ۶۰ هزار درسنامه بین مدارس روستایی، عشایری و حاشیه شهرهای استان کرمان توزیع کرده ایم.

وی درباره برگزاری کلاس های درس در برخی از مناطق استان افزود: در جاهایی که تراکم کلاس پایین و معلم بومی منطقه باشد، با رعایت پروتکل های بهداشتی، آموزش حضوری برگزار شود که خیلی کم است.

ضیا با اشاره به اینکه روند عضویت در شبکه آموزشی شاد همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: مشکلات زیرساختی در اجرای مناسب این شبکه داریم و سختی هایی برای همکاران ما وجود دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: آموزش مقطع ابتدایی تا پایان اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد و آزمون های این مقطع توصیفی است که توسط معلم برگزار و نمرات به مدرسه اعلام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: سال های قبل آزمون هماهنگ برای پایه ششم داشته ایم که امسال این آزمون برگزار نمی شود و نمرات این مقطع براساس فرآیند و عملکرد در اختیار معلم و توسط همکاران آزمون برگزار می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.