۴۰۰ روستای غرب گیلان توسط ارتش گندزدایی شد

[ad_1]

ایسنا/گیلان فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش زنجان گفت: ۴۰۰ روستای شهرستان های صومعه سرا، فومن، شفت و ماسال در غرب استان گیلان گندزدایی و ضدعفونی شد.

سرهنگ داوود حمدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تیپ زرهی ۲۱۶ ارتش زنجان از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته تاکنون در غرب استان گیلان مستقر شده است، اظهار کرد: ماموریت نیروهای متخصص مبارزه با جنگ شیمیایی و بیولوژیک این تیپ عملیات گندزدایی و ضدعفونی، توزیع اقلام و لوازم بهداشتی، عملیات غربالگری و توزیع بسته های معیشتی بین مردم شهرستان های صومعه سرا، فومن، ماسال و شفت است.

وی افزود: برای گندزدایی روستاها یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی استفاده شده که ۳۰ نفر از نیروهای متخصص تیپ زرهی ۲۱۶ ارتش زنجان در چندین مرحله این طرح را اجرا کردند.

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش زنجان در ادامه با اشاره به اینکه از آغاز ماموریت این تیپ در غرب استان گیلان تاکنون ۴۰ هزار نفر از مردم منطقه غربالگری شدند، اضافه کرد: این اقدام در راستای بسیج ملی کنترل و پیشگیری ویروس کرونا از سوی چهار پایگاه پایش سلامت در وروری شهرستان های فومن، صومعه سرا و شفت به اجرا درآمده است.

سرهنگ حمدی با اعلام اینکه طی هماهنگی های به عمل آمده با اتاق بازرگانی و استانداری زنجان تاکنون طی دو مرحله اقلام بهداشتی به ارزش شش میلیارد ریال بین مردم شهرستان های مذکور توزیع شده است، عنوان کرد: این لوازم بهداشتی شامل ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش و ماسک بهداشتی و محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح است که هزینه آن از سوی خیرین و نیکوکاران تامین و پرداخت شد.

وی از برپایی گیت ضد عفونی و شست وشوی خودروهای سنگین بین شهری در خروجی شهر رشت(عوارضی امامزاده هاشم) به طول ۱۵ متر و ارتفاع شش متر خبر داد و گفت: از ۲۸ اسفندماه سال گذشته تا ۱۳ فروردین امسال ۱۳ هزار خودرو در عوارضی رشت – قزوین ضدعفونی شدند که برای این طرح ۱۹۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی استفاده شد.

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش زنجان با بیان اینکه ما در ارتش شعاری تحت عنوان «ارتش فدای ملت» داریم و سعی می‌کنیم در همه عرصه‌ها این شعار را به منصه ظهور برسانیم، گفت: نیروهای تیپ زرهی ۲۱۶ ارتش زنجان تا پایان ریشه کن کردن ویروس کرونا در غرب گیلان مستقر هستند و همه اقدامات کنترل و پیشگیری این بیماری از سوی این تیپ به صورت مستمر ادامه دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.