3 شهر سیستان و بلوچستان با دمای 38 درجه گرمترین‌های کشور شدند

[ad_1]

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته قصرقند، راسک و زرآباد با دمای 38 درجه سلسیوس گرمترین شهرهای کشور شدند.

محمود دیانتی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: همانطور که انتظار می روند روند افزایش دما در استان ادامه یافت و در 24 ساعت گذشته دمای هوای حداقل 16 شهر استان به بیش از 30 درجه سلسیوس رسید.

وی افزود: همچنین دمای هوا در شهرهای نیکشهر به 36.6، دلگان 35.5 ایرانشهر 34.6، هامون 33.9، میرجاوه 33.6 و هیرمند 33 درجه سلسیوس رسید.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی مدل های جوی پیش بینی می شود از امروز روند کاهش دمای هوا در استان روی دهد.
دیانتی تصریح کرد: دیروز علاوه بر گرمای هوا، وزش باد نیز برخی نواحی مرکزی استان مانند ایرانشهر را فرا گرفت به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد به 54 کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 7000 متر کاهش داد.

وی ادامه داد: انتظار  می رود امروز وزش بادهای شمالی مناطق شمالی، نوار شرقی و مرزغربی استان را فرا گیرد و در برخی نقاط سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: با وزش بادهای سطحی بر روی دریای عمان پیش بینی می شود از امروز دریا به نسبت مواج شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.